Uzman görüşü: Ripple, MoneyGram işbirliği Bitcoin’i 10 bin dolara taşıyabilir

Çılgın tahmin: Ripple (XRP), Bitcoin’i geçecek ve lider olacak!
Çılgın tahmin: Ripple (XRP), Bitcoin’i geçecek ve lider olacak!

Ripple, global MoneyGram servisiyle işbirliğini açıkladı. Bu açıklama sonrasında Ripple’ın XRP’si yüzde 6 arttı ve uzmanlara göre Bitcoin’e yakında 10.000 dolara ulaşma umudunu verdi.

MoneyGram, hisselerinin %10’unu Ripple’e satıyor

Kısa süre önce Ripple,  MoneyGram ile ortaklığa girdiğini açıkladı. Bu haber, XRP’nin yüzde 6 oranında artmasını sağladı ve uzmanlara göre Bitcoin fiyatını 10.000 dolar seviyesine doğru itiyor. Anlaşmaya göre, küresel havale devi, Ripple’ın xRapid teknolojisini daha hızlı ve daha ucuz para transferleri için kullanacak. 

Ayrıca Ripple, MoneyGram hisselerinin yaklaşık yüzde 10’unu birim başına 4,10 ABD doları üzerinden satın alıyor. MoneyGram, xRapid’i kullanarak USD’den yerel para birimlerine 7 gün 24 saat hızlı transfer gerçekleştirebileceklerini söylüyor. Anlaşmaya göre, küresel havale devi, Ripple’ın xRapid teknolojisini daha hızlı ve daha ucuz para transferleri için kullanacak. 

Ripple, Bitcoin kripto kışından sonra değer kazanıyor

Kripto piyasasının ayılar ağırlığının altında kaldığı talihsiz 2018 yılı geçtikten sonra, ana para birimi Bitcoin ve XRP de dahil olmak üzere kriptolar büyük kazançlar gösteriyor. XRP, 209’a başladığından beri yüzde 25 yükseldi. Bitcoin yüzde 150 civarında bir değer kazanarak değerini 4.000 dolardan yaklaşık 9.300 dolara çıkardı.

Bitcoin fiyat dalgalanması ve son Ripple anlaşmasında, kurumsal yatırımcıların kripto ile ilgilenmesi ve perakende yatırımcıların ilgisi veya kitlesel kabulden çok daha fazlası var. Finansal kurumların yanı sıra, Silikon Vadisi şirketleri de sektöre giriyor. Bunlara güzel bir örnek, 18 Haziran’da kripto projesi için bir web sitesi açan Facebook verilebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir