in

Ünlü yazar ne demek istedi? Bitcoin’e dump mı geliyor?

Ünlü yazar ne demek istedi? Bitcoin’e dump mı geliyor?
Bitcoin fiyatı bugün hayata geri dönerken, diğer kripto para birimlerinin çoğu kırmızı bir deryada yüzüyor. Lider kripto para birimi 11 bin 074 doların üzerine çıktı ve bu da günde yaklaşık %3.11 kazanç anlamına geliyor.

Bitcoin fiyatı bugün hayata geri dönerken, diğer kripto para birimlerinin çoğu kırmızı bir deryada yüzüyor. Lider kripto para birimi 11 bin 074 doların üzerine çıktı ve bu da günde yaklaşık %3.11 kazanç anlamına geliyor.


Bununla birlikte, Rich Dad Poor Dad’ın (Zengin Baba Yoksul Baba) yazarı, bir koronavirüs aşısı etrafındaki olumlu gelişmelerin Bitcoin fiyatını tehlikeli bir duruma getirebileceği konusunda uyardı. Bu nedenle, yatırımcılar ileride derin bir düzeltmeye hazır olmalı.

Ünlü yazar, bir aşı gelirse Bitcoin’in neden çökebileceğini anlatıyor

Robert Kiyosaki, bir koronavirüs aşısının Bitcoin gibi güvenli liman varlıklarının değeri üzerindeki potansiyel etkisini değerlendirmek için Salı günü Twitter’dan paylaşımda bulundu.

Kiyosaki’ye göre, bir COVID-19 aşısı başarıyla geliştirilirse Bitcoin, altın ve gümüş çökecek. Ancak, böyle bir düzeltmenin bu varlıklardan daha fazla birikim yapmak için güzel bir fırsat olacağına inanıyor.

Ünlü yazar daha da ileri giderek artan ulusal borç için ABD hükümetini suçluyor. Ona göre ABD, şaşırtıcı bir şekilde 28 trilyon dolara yükselen bir borçla “iflas etti”. Kiyosaki için asıl sorun COVID-19 krizi değil. Kiyosaki daha sonra takipçilerini “uzun vadeli en iyi yatırımlar” oldukları için altın, bitcoin ve gümüş almaya çağırdı.

Robert Kiyosaki’yi neden görmezden gelmemelisiniz?

Ünlü yazar Bitcoin’i takipçilerine yaymasıyla biliniyor. Geçen ay, yakın bankacılık krizine karşı büyük bir koruma olacağı için yatırımcılara kripto para birimini satın almalarını tavsiye etti. Hatta milyarder yatırımcı Warren Buffett’ın banka hisselerinin önemli bir kısmını zaten sattığını bile belirtti.

İlginç bir şekilde, kripto endüstrisindeki diğer uzmanlar, Fed’in pandeminin ışığında ekonomiyi hafifletmek için geniş para basmasının dolar için felaket olduğu konusunda hemfikir.

Örneğin, Bitcoin boğası Max Keiser, kısa süre önce, küresel ekonomi altüst olurken doların devalüasyonundan bahsetti. Dolar ve ABD hisse senetlerinde düşüş bekleyen Warren Buffett’a da atıfta bulundu. Omaha’nın Kahini, bunun yerine altına yatırım yapıyor, bu özellikle alışılmış yatırım yaklaşımından büyük bir değişim. Keiser’e göre, Buffett’in dolardan çıkması, yatırımcıların göz ardı etmemesi gereken önemli bir hamle.

zycrypto


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lider Bitcoin borsası ABD’nin ilk kripto bankası oldu

Öncü Bitcoin borsası ABD’nin ilk kripto bankası oldu

Gevşeme acımasız olacak diyen ünlü yazar Bitcoin’e finansal kargaşanın ortasında bu rolü biçti

“Gevşeme acımasız olacak” diyen ünlü yazar Bitcoin’e finansal kargaşanın ortasında bu rolü biçti