Starbucks’ın sahibi Blockchain’e sıcak, Bitcoin’e soğuk bakıyor

starbucks,bitcoin,blockchain
starbucks,bitcoin,blockchain

Starbucks’ın sahibi Howard Schultz, kahve zincirinin Blockchain teknolojisini ve kripto para birimlerini uzun vadeli ödeme teknolojisini gelecek planlarına dahil etmeyi ve dijital müşteri ilişkilerini genişletmeyi umduğunu söyledi.

Bununla birlikte Schultz, bu stratejide kripto paraların, “bugün veya gelecekte bir para birimi” olacağına inanmadığına dikkat çekerek, Bitcoin’in bir rol oynayacağına inanmıyor.

Ünlü işadamı, herhangi bir kripto para birimi geliştirmediklerini ve Blockchain teknolojisine herhangi bir yatırım yapmadıklarını söyledi. Ancak bu teknolojilere olan güvenin yükselmesi için kullanabileceklerini belirtti. Schultz:

Blokchain teknolojisinin, müşteri uygulamaları için önemli bir kripto para seviyesi sağlayacağı yeni bir çağa girdiğimizi düşünüyorum.

dedi ve sözlerine “değişikliklerin avantajlarından yararlanmak için şirketin benzersiz bir konumda olduğunu” ekledi.

Starbucks ve ödeme teknolojisi geçmişi

Schultz’un atıfta bulunduğu platform müşterilerin uygulama içinde ödeme yapmaları ve sipariş vermelerini sağlayarak hediyeler ve indirimler kazandığı, 2015 yılında piyasaya sürülen Starbucks’ın mobil ödeme uygulaması.

Mobil ödemeler Starbucks’ın ABD’deki işlemlerinin yaklaşık üçte birini oluşturuyor. Bunun sonucunda Schultz, ABD’de nakit para geçmeyen mağazalar açmayı düşündüğünü söyledi.

Ünlü kahve zinciri, ödeme teknolojisini her zaman yakalamış bir şirket. Squareup ile 2012 yılının sonbaharında tüm banka kartı ve kredi kartı işlemlerini kabul etmiş, fakat daha sonra bu anlaşma iptal edilmişti.

Coindesk

Siz Ne Düşünüyorsunuz?

Binance