in

Stablecoinler ilgi odağı olmaya devam ederken Yale Ekonomisti’nden önemli uyarı geldi

Stablecoinler ilgi odağı olmaya devam ederken Yale Ekonomisti’nden önemli uyarı geldi
Stablecoinler ilgi odağı olmaya devam ederken Yale Ekonomisti’nden önemli uyarı geldi

Kripto Para Haber – Benimsenmeleri giderek arttıkça stablecoinler, kripto alanıyla ilgli tartışmalarda merkez bir noktada yer alıyor.

Profesör ve girişimci olan Sean Stein kısa süre önce bir Forbes makalesinde, “kripto para biriminin (sözde) daha sıradan versiyonları olan stabilcoinlerin giderek daha fazla benimsendiğini vurguladı. Ancak bu bakış açısı, eleştirmenleri etkilemek için çok az şey yaptı. Görünüşe göre, herkes stabilcoin hayranı değil.


Ekonomist, Tether gibi Stablecoinlerin şüpheli olduğunu söylüyor

Yale School of Management’ta bir ekonomist olan Gary Gorton, 2008 ile 2009 yılları arasında meydana gelen finansal krizde rol oynayan faktörlere özel bir ilgi göstererek, uzun süredir finansal ekosistemdeki kusurları inceleme işiyle uğraşmaktadır. Gorton’un uzun süredir uğraştığı şüpheli varlıklar listesine stablecoinler de giriyor.

Gorton, Blockchain’in stabilcoinlerin onları destekleyen herhangi bir güvenilir sütuna sahip olmasını sağlama becerisine inanmıyor. Stablecoinler genellikle fiat, borsada işlem gören emtialar veya diğer kripto para birimleriyle eşleştirilir.

Piyasa volatilitesini en düşük seviyeye getirmek amacıyla tasarlandılar, ancak Gorton istikrarlarını sorguluyor. Gorton daha önce Stablecoinleri vahşi kedi bankacılığı olarak markalamıştı. Wildcat bankacılığı, temelde Amerika Birleşik Devletleri’nde, fakir sermayeli devlet yetkisine sahip bankalar tarafından yürütülen itibari para birimlerinin ihraçıydı.

Gorton’un bakış açısına göre Stablecoinler saatli bir bomba gibi

Gorton, diğer Stablecoin eleştirmenleri gibi, stablecoin’lerin mevcut performansıyla ilgilenmiyor. Daha büyük soru, önemli bir desteğin olup olmadığıdır. Gorton, stabilcoinlerin geleceğinin kasvetli olduğu konusunda uyarmaya devam ediyor.

Princeton Üniversitesi’nde yaptığı bir konuşmada, “Şu anki haliyle çalışacaklarını sanmıyorum.” vurgusu yapmıştı.

zycrypto


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

18 Nisan Polkadot, Cosmos, Enjin fiyat analizi

18 Nisan Polkadot, Cosmos, Enjin fiyat analizi

Max Keiser’den Bitcoin ve Ray Dalio açıklaması

Max Keiser’den Bitcoin ve Ray Dalio açıklaması