in , ,

Sizce Ethereum alanların yüzde kaçı kâr etti?

Ethereum alanların
Sizce Ethereum alanların yüzde kaçı kâr etti?

Kimi kripto para yatırımcıları kısa dönemde al sat yaparak kâr elde etmenin peşinde. Bazı yatırımcılar da uzun vadeli pozisyon alarak kripto paraları alıp bekletiyorlar. Bu tip yatırım yapan kripto para yatırımcılarına hodlers ismi veriliyor. Hodl kavramı kripto para piyasalarına özgü geliştirilmiş bir terim olup “hold (tutmak)” İngilizce kelimesinin son iki harfini yer değiştirmesi ile oluşturuldu. Kısaca Hodlers’lar ise kripto paraları uzun vadede tutan yatırımcı anlamına geliyor.


Sizce Ethereum alanların yüzde kaçı kar etti?

Ethereum hodl yapanların en az %72’sı şu an kârda. Yani bu adreslerdeki Ethereum’ların satış fiyatı 320 doların altında. The Block’ın HIOM ölçümünden elde edilen verilere göre 31.86 milyon adres sahibi Ethereum’larını cari fiyatların altında satın aldı.

Ethereum uzun süre 250 dolarlık direnç ile mücadele ettikten sonra kuvvetli biçimde 250 dolarlık direnci kırarak 300 doların üstüne çıktı. Ethereum yazının kaleme alındığı saatte 318 dolardan işlem görüyor.

Ethereum fiyatlarındaki artışta DeFi ve Ethereum 2.0 çalışmaları pozitif yönde etkili oluyor. DeFi platformlarındaki yoğunluğun etkisi ile Ethereum madencilerinin gelirleri artış trendine girdi. Aşağıdaki grafikte Ethereum fiyatları ile madenci gelirlerindeki değişimi görüyoruz. Madenci gelirleri son aylarda artış trendine girdi.

Bu arada Ethereum’un bugün 5’inci yıl doğum günü. Bundan 5 yıl önce 30 Temmuz 2015’te Ethereum madencileri Ethereum’un ilk blokunu kazdı ve karşılığında 5 Ethereum ödülü aldılar.

Coinjournal.net

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bitcoin piyasalarının karın ağrısı

Bitcoin piyasalarının karın ağrısı PlusToken’a büyük operasyon

Bitcoin temelleri güçlü sinyaller veriyor: Yeni yükseliş kapıda mı?

BTC temelleri kuvvetli sinyaller veriyor: Bitcoin fiyatı için yeni yükseliş kapıda mı?