Rusya’dan Çin sınırına Bitcoin finans merkezi

Rusya, Çin sınırında kurulacak olan bir Bitcoin ve kripto finans merkezi üzerinde çalışıyor. İkiden fazla idari bölge, hükümet tarafından finansmanın merkezi olarak tasarlandı.

Rusya, Çin sınırına bir Bitcoin ve kripto finans merkezi kurmayı planlıyor

Son zamanlarda düzenlenen St. Petersburg Uluslararası Ekonomik Forumu, 8 Haziran’da sona erdi. Kripto para birimleri, forumda sunulan en sıcak konularından biriydi. Yatırımlar ve İhracatta Uzak Doğu Ajansı (IPA) başkanı Leonid Petukhov, Hükümetin Çin-Rusya sınırında bir ‘finans merkezi’ kurmayı düşündüğünü söyledi. Konu ilk olarak Rusya’nın en büyük haber ajansı olan TASS tarafından bildirildi. Petukhov, Amur Nehri üzerinde bulunan Bolşoy Ussuriysky Adası’nın projenin en önemli yeri olduğunu belirtti. 

Habarovsk şehir sınırları içinde bulunan ada, hem Çin hem de Rusya sınırlarının altına düşüyor. Bu nedenle Petukhov, konumun bir finans merkezi için mükemmel olduğunu ve iki ülke arasında işbirliğine izin vereceğini söyledi. Kripto para birimi ticaret merkezi, kripto ile ilgili borsalar ve diğer piyasalar için bir merkez görevi görecek. Ayrıca, diğer iki idari bölge finans merkezi olarak tasarlandı.  Çinli yetkililer, yakında kurulacak olan Bitcoin ve kripto finans merkezi hakkında yorumda bulunmuyor. 

Fxstreet

En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir