in ,

Ripple’ın (XRP) kaderini belirleyecek kritik anket sonuçlandı!

Japonya'nın önde gelen borsasından XRP atağı
Japonya'nın önde gelen borsasından XRP atağı

Ripple (XRP)’ın para birimi mi yoksa menkul kıymet mi olduğu konusunda büyük bir tartışma yaşandı. Aslında, konuyla ilgili mahkemede devam eden bir dava var ve SEC de bir sonuca varamadı. Bununla birlikte, bu davada Ripple’ın avukatları, XRP’nin bir menkul kıymet değil bir para birimi olduğunu belirtiyor ve bu nedenle davanın mahkemede yargılanması gerektiğini savunuyor. Çoğu insan ise bu konuda farklı düşünüyor gibi görünüyor.

Ripple (XRP) için kritik anket sonuçlandı!

Avukat Preston Byrne tarafından yapılan son Twitter anketi, mal ve hizmetlerin alımında para olarak XRP’nin ne kadar kullanıldığını bulmaya çalıştı. Sonuçta, yaklaşık 5.500 katılımcının %68’inin hiçbir şey almak ya da ödemek için hiçbir zaman XRP’yi kullanmadığını ortaya çıktı. Ancak katılımcıların %32’si, hizmetleri satın almak ve ödeme yapmak için XRP’yi kullandığını iddia ediyor.

XRP Para Birimi Veya Güvenlik?

Anket, Byrne’nin takipçileri arasında bir tartışma başlattı ve bazıları XRP’yi birkaç şey satın almak için kullandıklarını söylüyor. Ripple, şirketi ve XRP’yi savunmak için her zaman çok hazır olan güçlü bir hayran kitlesine sahip. Ancak XRP’nin bir para birimi olduğu görüşüne karşı olan bir Twitter kullanıcısı şunları söyledi:

Sadece Ripple’a yatırım yapmak için XRP aldıklarını söyleyen insanlardan  duyuyorum. Onlara her zaman bunun bir aldatmaca ve hatta yasadışı bir menkul kıymet olduğunu söylerim. Çok sayıda fakir ruh bu suçlular tarafından zarar gördü.

Ripple’ın bir menkul kıymet olup olmadığı ne zaman netleşecek?

Her ne kadar XRP’nin menkul kıymet olma durumuna yönelik tartışma oldukça uzun zamandır devam etse de ilerleme kaydedildiği görülüyor. Aslında avukat Jake Chervinsky, Mart ayında 2019’da davadan bir karar beklenmemesi gerektiğini söyledi. Ripple’in avukatları, davanın çözülmesini istemekle birlikte, kripto topluluğu daha sonra neler olacağını görmek için süreci izliyor.

Zycrypto

En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler, tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapıyor olduğunuz yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım, nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0
Doğru Bitcoin tahminleriyle bilinen analistten çarpıcı BTC tahmini geldi!

Doğru Bitcoin tahminleriyle bilinen analistten çarpıcı BTC tahmini geldi!

XRP için kritik gösterge açığa çıktı: Daha önce fiyatı 10 kat arttırmıştı!

Başarılı analistten patlayıcı Ripple (XRP) fiyat tahmini