Ripple’dan MoneyGram’a dev yatırım

Destansı tahmin: “Ripple (XRP) büyük bir patlamanın eşiğinde.”
Destansı tahmin: “Ripple (XRP) büyük bir patlamanın eşiğinde.”

San Francisco merkezli şirket Ripple, global para transfer şirketi MoneyGram’a 50 milyon dolar yatırım yaptığını bildirmesinin ardından XRP Pazartesi günü yüzde altı yükseldi. Hareket önemli, çünkü anlaşma ayrıca MoneyGram’ın sınır ötesi ödeme sürecinin bir parçası olarak Ripple’ın dijital para birimi olan XRP’yi kullanmak için bir ortaklık içeriyor.

Ripple, MoneyGram’a 50 milyon dolar yatırım yaptı

Pilot çalışma, Blockchain etkin sınır ötesi ödemeleri uygulamak için XRP kullanan MoneyGram’ı görecek. MoneyGram, güvenlik seviyesini korurken Blockchain ödemelerini ticari olarak mümkün kılmak, takas zamanını ve maliyetini azaltmak için Ripple’nin talep üzerine likidite ürünü xRapid kullanılacak.

Uluslararası platformunda ödeme yapan MoneyGram müşterileri, Ripple’ın kripto para birimi XRP ile gerçek zamanlı FX çözümü sağlayan kurumsal çözümüne erişebilecekler. xRapid, Ripple’ın bankalar ve diğer finansal şirketlerle olan ortaklıklarında, bu kurumlara likidite kilidini açma ve önceden belirlenmiş bir kaynak hesabıyla birden fazla koridora erişme olanağı sağladığı için bir özellik haline gelecek.

Ripple’ın MoneyGram ortaklığı, kripto paranın büyük planına da uyuyor

Ripple, ek hisse senedi alımları veya garanti belgelerinin 20 milyon dolara kadar satın alınmasıyla MoneyGram’a yatırımını artırabileceğini de sözlerine ekledi. Global para transfer firmaları XRP kullanımına pilotluk yapıyor. Ripple, xRapid’i ödemeleri hızlandırmanın bir aracı olarak test ettiğini ve gönderenlerin/alıcıların ödemelerinin durumu hakkında gerçek zamanlı bilgi sahibi olmalarını sağlarken para transfer ücretlerini azaltacağını söyledi.

Ripple, Blockchain projesinin sonunda dünya çapında genişletilebileceğini öne sürdü. Şirket, daha önce dünya çapındaki ilk beş para transferi şirketinden üçünün Ripple’ın XRP tokenini ödeme akışı sistemlerinde kullanacağını açıkladı. Ripple’ın MoneyGram ortaklığı, sadece web’de değil, aynı zamanda transfer sağlayıcıları aracılığıyla tercih edilen kripto ödeme çözümü olma konusundaki büyük planına da uyuyor.

Financemagnates

En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler, tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapıyor olduğunuz yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım, nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir