in

Ripple kurucu ortağı Mayıs ayında devasa miktarda XRP sattı!

Ripple Kurucu Ortağı XRP satışına devam ediyor!..
Ripple Kurucu Ortağı XRP satışına devam ediyor!..

Kripto Para Haber – XRPScan’a göre, Ripple kurucu ortağı Jed McCaleb, Mayıs ayında tahmini 453 milyon XRP‘yi nakite çevirmesine rağmen cüzdanında hala toplam 617,3 milyon token bulunuyor.

McCaleb ve Ripple arasındaki ilişkiler

McCaleb’in 2011’de Ripple üzerinde çalışmaya başladığı ve firma 2013’te kurulduğunda kurucu ekibinin bir parçası olduğu söyleniyor. McCaleb, 2014’te Stellar (XLM) üzerinde çalışmak üzere ayrılırken kendisine 8 milyar XRP tokeni verildi. Daha sonra Ripple olarak yeniden adlandırılan OpenCoin’in geliştirilmesinde ve kurulmasında rol aldı.


McCaleb niçin XRP satıyor?

McCaleb, XRP yatırımcıları ve destekçileri için bir forum olan XRP Talk aracılığıyla, fonların bir kısmını Give gibi hayır kurumlarına bağışladığı için aldığı fonları satmayı planladığını açıkça belirtmişti.

McCaleb, o zamandan beri periyodik olarak XRP satıyor. Veriler, her bir XRP tokeninin şu anda 0,955 dolardan işlem gördüğü göz önüne alındığında eski kurucu ortağın geçtiğimiz ay tahmini 433 milyon dolar değerinde XRP tokeni sattığını gösteriyor.

McCaleb’in büyük XRP satışları, kripto para birimi ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) geçen yıl Ripple Labs’a karşı açtığı dava sonrasında  da devam etti.

XRP’nin fiyatı, bazı yatırımcıların daha verimli enerjiyi kullanan kripto para birimlerine yönelmesi nedeniyle ve bitcoin’in karbon ayak izini çevreleyen son endişelerden de etkilendi. Daha önce bildirdiği gibi, XRP’nin en büyük sahibi olan Ripple, geçen ayın sonlarında 2030 yılına kadar enerji konusunda karbon nötr olma sözünü tekrarladı.

cryptoglobe


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

paragon ve airfox

ABD, kripto izlemeyi genişletip fidye yazılımıyla mücadele niyetinde

Bitcoin ve Ripple fiyat analizi: BTC ve XRP yükselecek mi? Teknik görünüm

Bitcoin (BTC) neden halen 40 bin doların altında?