in

Ripple için işler artık daha zor: Grayscale, XRP Trust’ı kaldırıyor

Ripple için işler artık daha zor: Grayscale, XRP Trust'ı kaldırıyor
Ripple için işler artık daha zor: Grayscale, XRP Trust'ı kaldırıyor

Kripto Para Haber – Dijital varlık yatırım şirketi Grayscale, XRP pozisyonlarının Digital Large Cap Fund’dan tasfiye edildiğini açıklamasından günler sonra XRP Trust’ı feshetmek için harekete geçiyor.

Yeni açıklama

Grayscale, Çarşamba günü yayınlanan bir basın açıklamasında, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun geçen ay Ripple’a karşı dava açma kararına atıfta bulundu ve burada dijital varlık XRP’nin ABD yasalarına göre bir menkul kıymet olduğunu savundu.


“SEC’in eylemine yanıt olarak, bazı önemli piyasa katılımcıları, XRP’nin büyük dijital varlık alım satım platformlarından kaldırılması da dahil olmak üzere önlemler açıkladılar ve Grayscale tarafından, Trust dahil olmak üzere ABD’li yatırımcılar için gittikçe zorlaşacağı sonucuna varıldı. XRP’yi ABD dolarına çevirin ve bu nedenle Trust’ın işlemlerine devam edin.”

“Tasfiye ile bağlantılı olarak Grayscale, XRP trust’ı tasfiye etti. Giderleri düştükten ve uygun rezervleri sağladıktan sonra ve uygulanabilir herhangi bir stopaja tabi olarak net nakit gelirlerini Trust hissedarlarına dağıtmayı planlıyor.”

XRP’ye mesafe

Daha önce bildirildiği gibi, piyasaya bakan çok sayıda kripto şirketi, kendileriyle XRP arasında mesafe koymak için harekete geçti. Yaklaşan SEC anlaşmazlığı, Ripple’ın C Serisi finansman turuna yatırım yapan Tetragon Financial Group’tan bir yatırımcı davasına yol açtı.

Yine de, ABD dışındaki ülkelerdeki düzenleyiciler, XRP’nin durumu hakkındaki kararlarında şimdiye kadar farklı bir yaklaşım benimsedi. Örneğin Japonya, ödeme hizmetleriyle ilgili yasaları kapsamında XRP’nin bir kripto para birimi olduğunu düşünüyor.

theblockcrypto


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ethereum 1.150 dolarda tekrar başarısız oldu: Düşüşler neden sınırlı olabilir?

Ethereum 1.150 dolarda tekrar başarısız oldu: Düşüşler neden sınırlı olabilir?

Polkadot fiyatı roketledi – sıradaki rakip XRP

Polkadot (DOT) fiyatı roketledi – sıradaki rakip XRP