in

Ripple artık yeni bağlantıyla 10 milyon kullanıcıya ulaşabilir

Ripple artık yeni bağlantıyla 10 milyon kullanıcıya ulaşabilir
Ripple artık yeni bağlantıyla 10 milyon kullanıcıya ulaşabilir

Kripto Para Haber – RippleNet artık Malezya ve Bangladeş arasındaki para havaleleri için kullanılıyor. San Francisco blok zinciri devi Ripple, Malezya e-cüzdan şirketi Mobile Money ile yeni bir ortaklık yaptığını duyurdu.

Bağlantı, Malezya ve Bangladeş arasında gerçek zamanlı cüzdandan cüzdana havale yapılmasını sağlayacak.


RippleNet ağı, 45 milyondan fazla müşteriye hizmet veren uzun süredir ortağı olan bKash ile Mobil Money ‘i birbirine bağladı.

Mobile Money kurucusu Lee Eng Sia, şirketin ortaklık nedeniyle kullanıcı tabanını genişletmeyi beklediğini iddia ediyor.

“Ripple ile olan ortaklığımız, bizi Bangladeşli çalışanlara bu tür dijital havale çözümleri sunan ilk birkaç e-cüzdan şirketinden biri yapıyor ve bunun, kullanıcı tabanımızı genişletirken rekabette bir adım önde olmamızı sağlayacağından eminiz.”

10 milyon Bangladeşliden hızlı para transferi

Bangladeş’i nakit temelli bir ekonomiden dijital bir ekonomiye dönüştüren bKash, Kasım 2019’da Ripple ile güçlerini birleştirdi. O zamanlar RippleNet ağı, 300 müşteriyi aşarak büyük bir kilometre taşına ulaştı.

CEO Kamal Quadir’e göre, ülkeyi başarılı bir şekilde dijital dönüşüme itmesine rağmen, bKash hala aşırı maliyetli ve yavaş havale sorunuyla karşı karşıyaydı, bu yüzden Ripple’a başvurdular:

“Blockchain teknolojisinden yararlanmanın en büyük değerlerinden biri, şirketlerin anında, şeffaf ve düşük maliyetli küresel ödemeler için müşteri talebini karşılamasına izin vermesidir.”

Malezya’dan Bangladeş’e gönderilen havaleler, yerel bir özel bankacılık kurumu olan Mutual Trust Bank Limited’in yardımıyla karşılanacak.

Quadir, 10 milyondan fazla Bangladeşlinin kesintisiz para transferi yapabileceğini söylüyor:

“bKash, tüm dünyada 10 milyondan fazla yerleşik olmayan Bangladeşliye uygun maliyetli, hızlı, şeffaf ve güvenilir bir havale gönderme deneyimi sunmak için Ripple ile Bangladeş Mutual Trust Bank ile işbirliği içinde ortaklık yapmaktan mutluluk duyuyor.”

u.today


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Polkadot nedir? Tüm ayrıntılarıyla 2021 güncel DOT rehberi

Ünlü analist birkaç hafta içinde “aya çıkacaklar” dediği 14 altcoin’i açıkladı

Ünlü analist birkaç hafta içinde “aya çıkacaklar” dediği 14 altcoin’i açıkladı