in , ,

Ripple 1 dolarla flört ediyor: XRP yeniden sert yükselişe mi hazırlanıyor?

Ripple 1 dolarla flört ediyor: XRP yeniden sert yükselişe mi hazırlanıyor?
Ripple 1 dolarla flört ediyor: XRP yeniden sert yükselişe mi hazırlanıyor?

Kripto Para Haber – ABD piyasaları bugün kapalı olmasına rağmen, kripto para piyasası açık. Piyasada oldukça sert hamleler izliyoruz. Bitcoin son 24 saatte %4,5 artarken Ethereum %10,5 fırladı. Ripple (XRP) ise %14,5’lik yükselişiyle dikkat çekti.

SEC ve Ripple arasındaki davada kritik gelişmeler yaşanıyor

Haziran ayına hazırlanırken, Ripple kripto paraların bugün en dikkat çeken üyelerinden biri. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile devam eden dava, volatiliteye neden oldu ve fiyatlar 1,00 ABD dolarının yakınında seyrediyor.


SEC ve Ripple davası, 2021 baharı için kripto para dünyasının en büyük hikayesiydi. Davadan sonra Ripple’ın zirveye çıkma şansının yüksek olduğu görülüyor. Raporlar, ABD sulh yargıcı Sarah Netburn’ün SEC’in Ripple Labs’in yasal iletişimlerine erişimini reddettiği haberleriyle çalkalanıyor.

Bu doğrudan davanın merkezinde yer alan bir karar olmasa da SEC’in Ripple yöneticileri ve XRP satışlarıyla ilgili soruşturmasının kapsamını sınırlandırıyor. Birçok yönden bu, Ripple ve XRP için büyük bir kazanç olarak yorumlanıyor.

Kripto paralar menkul kıymet mi yoksa para birimi mi?

SEC ve Ripple davası, kripto para birimlerinin para mı yoksa menkul kıymet mi olduğunu belirlemede de çok kritik bir yasal süreç.

SEC kazanırsa ICO’lar ve kripto pazarlaması, hisse senedi piyasalarını yöneten mevcut yasalara tabi olacak. Bu oyunu kökten değiştirebilecek, önümüzdeki haftalarda ve aylarda yakından izleyeceğimiz bir hikaye.

Ripple (XRP) rallisi, 1 dolarlık psikolojik engeli gündeme getirdi

Geçen hafta XRP %25’ten fazla kazanç sağladı. Şu anda yatırımcılar, Ripple’ın SEC’i yenme ve kripto deregülasyonu için büyük bir kazanç sağlama olasılığı konusunda iyimser. Bu noktada, davanın sonucu belirsiz ancak kripto para birimi oyuncuları, XRP’nin yasal zorluklardan sağlam bir şekilde çıkacağına dair emin görünüyor.

XRP için haftalık grafiğe baktığımızda oynaklığı görebiliyoruz. Zirvelere ve düşüşlere rağmen, sabit olan bir şey var: 1,00 doların önemi.

1 dolar, son altı haftadır iki yönlü eylemi yönlendiren önemli bir teknik düzey. Ripple 1,00 doların üzerinde işlem gördüğü sürece, bir yükseliş eğilimi garanti edilebilir. 1,00 doların altına düşerse ise büyük bir düzeltmeye hazır olmalıyız.

SEC ve Ripple davası önümüzdeki haftalarda daha da önemli hale gelebilir.

fxleaders


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bitcoin fiyatının dibi gördüğünü gösteren 5 işaret

Bitcoin fiyatının dibi gördüğünü gösteren 5 işaret

Tron CEO'su Bitcoin boğa koşusunun devam edeceği tarihi paylaştı!

Tron CEO’su Bitcoin boğa koşusunun devam edeceği tarihi paylaştı!