in ,

Pizza devi Domino’s, 110 bin dolarlık Bitcoin veriyor!

Pizza devi Domino's, 110 bin dolarlık Bitcoin veriyor!
Pizza devi Domino's, 110 bin dolarlık Bitcoin veriyor!

Avrupa’daki dijital pazarlama şirketi Tessi’ye göre Domino’s Pizza, Bitcoin’de (BTC) 110.000 dolar veya şanslı bir müşteriye para verecek.

Domino’s Pizza, 30. yıl dönümü kutlamaları kapsamında Bitcoin verecek

Şirketin Fransız web sitesi büyük hediyenin şirketin 30. yıl dönümü kutlamaları kapsamında verileceğini söyledi. Kazanan, ödülü BTC veya Euro olarak kabul edip etmemeyi seçebilir. Müşteriler, yarışmaya katılmak için çevrimiçi olarak pizza sipariş etmek zorunda. Bitcoin pizza ile uzun bir geçmişe sahip. BTC’yi kullanan ilk gerçek dünya işleminin pizza alımı olduğu söyleniyor. Laszlo Hanyecz, 2010 yılının Mayıs ayında iki büyük Papa John’un pizzası için 10.000 Bitcoin’i verdi.

Bitcoin şimdi yaklaşık 10,1 bin dolar değerinde. Bu yılın Şubat’ında kripto startup’ı Fold, LN.Pizza adında web tabanlı bir uygulama başlattı ve bu sayede insanların Domino’s Pizza’yı Bitcoin Lightning Network (LN) aracılığıyla sipariş etmesine izin verdi. Ekip, erişimini genişletmeyi ve LN’yi Dunkin ‘Donuts, Whole Foods ve Target gibi büyük markalara getirmeyi planladığını söyledi. Domino’s France’daki yeni yarışma yaklaşık bir ay sürecek ve 6 Ekim’de sona erecek.

Dailyhodl

En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.

 


Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0
Eski ABD temsilcisinden çarpıcı Bitcoin ve kripto para yorumu

Eski ABD temsilcisinden çarpıcı Bitcoin ve kripto para yorumu

Nasdaq’tan lider altcoin’lere yönelik önemli karar

Nasdaq’tan lider altcoin’lere yönelik önemli karar