in ,

Piyasada düşük seyreden işlem hacmi Binance’da dikkat çekici seviyelere geldi

binance işlem hacmi
Piyasada düşük seyreden işlem hacmi Binance ’da dikkat çekici seviyelere geldi

Kripto para borsaları arasında en yüksek hacme sahip kripto para alım satım platformu Binance, coinmarketcap verilerine göre son 24 saatlik işlem hacimlerine göre yüzde 24’lük bir düşüş yaşıyor.

Binance işlem hacmi sıralamasında 7. Sıraya geriledi

Bu hızlı düşüşün ardından an itibarıyla 985,9 milyon dolarlık işlem hacmiyle kripto para borsaları arasında 7. Sıraya gerileyen borsa, piyasada şaşkınlık yarattı. İlk sırada yer alan OKEx borsasının da son 24 saatte yüzde 18 oranında bir düşüş görülmesine rağmen 1,28 milyar dolar işlem hacmi ile birinci sıradaki yerini koruduğunu görüyoruz.

İşlem hacimlerinin bir aylık ortalamasına baktığımızda ise Binance’ın 67,4 milyar dolar işlem hacmiyle hala açık ara en büyük kripto para borsası olduğundan söz edebiliriz. Fakat Binance borsasının yeni haftaya bu denli bir düşüşle başlaması, oldukça şaşırtıcı bir gelişme olarak görülüyor. Diğer yandan düşük seyreden işlem hacimleri, platformda listelenen altcoinlerin de hareketsiz kalmasına neden oluyor.

Kripto para piyasaları haftaya durgun başladı

Kripto para borsaları tablosuna baktığımızda genel olarak düşen işlem hacimlerinin, özellikle büyük borsalarda daha fazla olması diğer bir dikkat çekici nokta. Buna göre kripto para pazarlarının son 24 saatlik ortalama işlem hacmi ise 52 milyar dolar seviyesine düşmüş durumda.

İşlem hacimlerindeki zayıflık, henüz kripto paraların fiyatında olumsuz bir durum oluşturmasa da piyasadaki durgunluk piyasa algısını olumsuz şekilde etkileyebilir.

En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler, tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapıyor olduğunuz yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım, nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0
banknet

Banknet ICO trenine neden binmelisiniz?

Bankacılık devinden önemli Ripple (XRP) duyurusu geldi

Dünyanın en büyük bankalarından birinden önemli Ripple hamlesi geldi!