in ,

Ocak ayında hacklenmişti… O kripto borsası şimdi tasfiye işlemlerini başlatıyor

kripto borsasi

Ocak ayının ortalarında büyük bir siber saldırıya uğrayan kripto para borsası Cryptopia, tasfiye işlemlerine başladı ve alım satım işlemlerini askıya aldı.

Haber, Çarşamba günü Cryptopia’ya atanan profesyonel hizmetler firması Grant Thornton New Zealand’ın tasfiye memur, tarafından açıklandı. Cryptopia da Twitter’daki ve web sitesindeki haberleri doğruladı.

Olası değişiklikler için hazırlandığı varsayıla Cryptopia borsasının web sitesi,  dün sosyal medya platformlarından herhangi bir bilgilendirme yapmadan bakımdan geçti. Bu durum bazı dikkatli takipçiler tarafından fark edildi ve yeni bir siber saldırı olduğu konusunda endişelere yol açtı.

16 milyon dolar değerinde Ether ve ERC-20 tokeni çalındığı tahmin ediliyordu

Ocak ayında, Cryptopia birkaç günlüğüne çevrimdışı kalmıştı. Ve ayın ortasındaki “önemli bir zararla sonuçlanan bir güvenlik ihlali yaşadığını” belirttikten sonra, Blockchain veri analizi şirketi, saldırı neticesinden 16 milyon dolar değerinde Ether ve ERC-20 tokeni çalındığı tahmininde bulunmuştu. Daha sonra Mart ayında, döviz alım satım hizmetlerini yeniden başlattı, ancak bankacılık ile ilgili sorunları devam ediyordu.

Grant Thornton, siber saldırının şirketin ticareti üzerinde “ciddi” bir etkisi olduğunu söyledi ve yönetimin maliyeti düşürme ve işi karlılığa döndürme çabalarına rağmen, tasfiyenin tüm hissedarlar için en iyi yol olduğuna karar verildi.

Cryptopia kripto borsası siber saldırı sonrası toparlanamadı

Bugünkü açıklamaya göre, Grant Thornton’dan David Ruscoe ve Russell Moore, Cryptopia’nın varlıklarını “tüm hissedarların yararına” korumaya yardımcı olacak.

Grant Thornton, “Bu süreç ve soruşturmalar gerçekleşirken borsada işlemlerin askıya alındığını” söyledi. Ve karmaşık soruşturmanın “aylarca sürebileceğine” işaret etti.

Cryptopia’nın Twitter duyurusu üzerine yaptığı açıklamada, çok sayıda müşterinin hackten bu yana fonlarını geri çekmelerinin engellenmediğini dile getirdi.

Ruscoe’nun görüşleri şu şekildeydi:

Cryptopia’nın müşterileri bu konuyu en kısa sürede çözüme kavuşturmasını istediklerinin farkındayız. Müşterilerimizin ve menfaat sahiplerinin çıkarlarına en uygun çözümü bulmak için yönetim ve hissedarlar dâhil birçok farklı hissedar ile birlikte çalışarak kapsamlı bir soruşturma yapacağız.

Grant Thornton’un gelecek hafta Yeni Zelanda Şirketler Ofisi web sitesinde olayla ilgili bir ilk raporunu vermesi bekleniyor.

coindesk

En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.Yazı içeriğindeki bilgiler, tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapıyor olduğunuz yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım, nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0
SEC, kripto para alanı için önemli bir atama gerçekleştirdi.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) 21 Mayıs’a kadar süre istedi

Silikon Vadisi devinden bomba kripto para yatırımı! ETH olumlu etkilenebilir

Altcoin sezonu geri mi geldi? Varlıkların BTC karşısındaki değer artışları dikkat çekiyor