in ,

Nasdaq’tan lider altcoin’lere yönelik önemli karar

Nasdaq’tan lider altcoin’lere yönelik önemli karar
Nasdaq’tan lider altcoin’lere yönelik önemli karar

Dünyanın en büyük ikinci borsası olan Nasdaq, merkezi olmayan para biriminin en büyük destekçilerinden biri olarak ortaya çıkıyor ve altcoin’lerde önemli bir yeniliğe imza atıyor.

Nasdaq, güçlü altcoin’leri içeren bir endesk ekliyor

New York merkezli borsa Nasdaq, Blockchain ve merkezi olmayan finans ekosistemini çevreleyen projelere adanmış yeni bir endeks eklemek üzere. Bir basın açıklamasına göre, Londra merkezli bir aracı kurum olan Exante, çoğu kripto para birimi alanında güçlü bir üne sahip olan Blockchain projelerinin etkinliğini izleyen yukarıda belirtilen endeksi başlattı. Nasdaq’ta “DEFX” veya “Merkezi Olmayan Finans Endeksi” olarak gösterilen endekste 0x, Augur, Amoveo ve MakerDAO gibi projeler yer alıyor.

Exante, merkezi olmayan finans endüstrisine aşina olup, kripto para yatırımları dünyasında öncüdür. 2012 yılında BTC’nin 100 dolardan fazla bir fiyatla işlem yaptığı bir dönemde Exante, Bloomberg tarafından “tarihteki en kârlı hedge fonu” olarak adlandırılan bir Bitcoin fonunu kurdu. Fon başladığı günden bu yana, yüzde 70.000’in üzerinde toplam yatırım getirisini elde etti. Sadece önde gelen kriptoya odaklanmak için değil, Exante ayrıca altcoin’ler için yatırım kanallarına izin verdi. İki yıl önce Londra merkezli şirket, XAI fonunu “en popüler alternatif kripto para birimleri”ni yansıtacak şekilde başlattı.

Nasdaq, şimdi temel teknoloji ve piyasada ilerliyor

Ethereum, Ethereum Classic, XRP, Monero, Litecoin ve Zcash gibi altcoin’leri izleyen Endeks Exante’ye göre gerçek kripto para birimleri tarafından korunuyor. Şirket, fonun daha “çeşitlendirilmesi” için Bitcoin’in dahil edilmesinin göz ardı edildiğini belirtti. Defix Fonu, yatırımcıların merkezi olmayan finansal ekosisteme fon aracılığıyla erişmelerine olanak sağlayacak. Nasdaq kanalını kullanarak, Blockchain projeleri daha yapılandırılmış ve ayrıntılı bir şekilde izlenebilir. Birkaç büyük kripto para birimi endeksinin tanıtılmasıyla birlikte, Nasdaq şimdi temel teknolojiye doğru ilerliyor. Şubat 2019’da borsa, Yeni Zelanda merkezli Brave New Coin ile işbirliği yaparak Bitcoin ve Ether endekslerini global veri hizmetlerine ekledi.

Ambcrypto

En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0
Pizza devi Domino's, 110 bin dolarlık Bitcoin veriyor!

Pizza devi Domino’s, 110 bin dolarlık Bitcoin veriyor!

Binance’den kritik Ripple hamlesi! XRP fiyatı yükselebilir

Binance’den kritik Ripple hamlesi! XRP fiyatı yükselebilir