in , ,

Mike Novogratz Nouriel Roubini’ye karşı Bitcoin iddiasını kazandı

Galaxy Digital CEO'su : "Bitcoin altın piyasası kapitalizasyonunu aşma yolunda"
Galaxy Digital CEO'su : "Bitcoin altın piyasası kapitalizasyonunu aşma yolunda"

Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz, kripto para eleştirmeni Nouriel Roubini‘ye karşı Bitcoin bahsi kazandığını Twitter’dan duyurdu. Bitcoin (BTC) 25 Kasım tarihinde hala 6.000 $ seviyesinin üzerindeydi.

https://twitter.com/novogratz/status/1209914279589228547


Mike Novogratz ‘dan Dr. Doom’a bir noel hediyesi

Novogratz ve Roubini, Mayıs ayında Bitcoin’in yaklaşık 6.000 dolarla işlem yaptığı SALT 2019 konferansı sırasında Bitcoin fiyatı hakkında bir iddiaya tutuştular.

“Noel zamanında 6.000 doların üzerindeyse, ‘Bitcoin’i seviyorum’ diyen bir t- tişört giyeceksin. olmazsa, ‘Nouriel haklıydı’ diyen bir tişört giyeceğim.

Ancak, Roubini bahsi asla kamuoyunda kabul etmedi, bu da Novogratz’un bahsini kazandığı ancak “Bitcoin’i seviyorum” tişörtü giymeyeceği anlamına geliyor. Aslında, ilk olarak kripto para birimlerine daha ağır eleştiriler getiren altın yatırımcısı Peter Schiff ile bahse girmek istemesine rağmen Schiff, Bitcoin’in geleceğini umursamadığını söyleyerek aldırış etmemişti. 2008 mali krizini tahminiyle ünlenen Roubini, Bitcoin’i “tüm dolandırıcılıkların merkezi” ve “tarihin en büyük balonu” olarak tanımlıyor.

Novogratz, tweet’ine dayanan Bitcoin’in fiyat performansından hala memnun görünmüyor. Bahsini 1000 dolardan fazlasıyla kazanmayı umduğunu söyledi. CoinStats verilerine göre, Bitcoin basın zamanında 7,191.30 $ ‘dan işlem görüyor.

Kasım ayı sonlarında, Bitcoin’in fiyatı 6.500 $ seviyesinin altına düştüğünde, bunu 10.000 doların üzerine çıkmasından daha çok sevdiğini söyledi. İkinci çeyrekte dikkat çekici fiyat performansından sonra, Bitcoin bir dizi düzeltme yaşadı. Bununla birlikte, 2019’da S&P 500 ve altından çok daha iyi performans gösterdi.

Bu Noel Günü’nde BTC nispeten sakin kaldı. Geçmiş yılların aynı dönemine göre bakarsak, Bitcoin, 2018’de 3.700 dolar ve 2017’de 14.000 dolardı.

u.today


Buraya tıklayarak Binance borsasında yüzde 15 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açabilirsiniz!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler, tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapıyor olduğunuz yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım, nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bitcoin küresel piyasalardan ayrışıyor

Bitcoin analizi: BTC 3 günlük düşüşünü sonlandırabilecek mi?

Kripto paralar, 2020'de merkez bankası faiz oranı sorunlarını çözebilir mi?

Kripto paralar, 2020’de merkez bankası faiz oranı sorunlarını çözebilir mi?