in

MicroStrategy’den yeni Bitcoin müjdesi! “Alımlara devam edeceğiz”

MicroStrategy'den yeni Bitcoin müjdesi! "Alımlara devam edeceğiz"
MicroStrategy'den yeni Bitcoin müjdesi! "Alımlara devam edeceğiz"

Kripto Para Haber – Bitcoin’i halka açık olarak destekleyen ve satın alan ilk kurumlardan biri olan yazılım firması MicroStrategy, BTC’ye olan sevgisini daha da yükseğe taşıyor. Son kazanç raporunda şirket, önümüzdeki aylarda daha da fazla Bitcoin satın almak istediğini ve Bitcoin alımlarının potansiyel olarak norm haline geleceğini belirtti.

Rapor şu şekilde:


Bitcoin stratejimizden memnunuz. Şu anda 91.000 Bitcoin’i aşan varlıklarımızı genişletmek için çeyrekte 1 milyar dolardan fazla ek sermaye topladık. Ayrıca MicroStrategy World’de, kuruluşların dijital varlıkları bilanço yönetimlerine nasıl dahil edebileceklerini göstermek için kripto para birimi pazarındaki düşünce liderliğimizi kullandığımız çok başarılı bir ‘Şirketler için Bitcoin’ parkuruna ev sahipliği yaptık. Hissedarlar için ek değer yaratmaya çalışırken ek Bitcoin almaya ve tutmaya devam edeceğiz.

MicroStrategy ilk olarak geçen Ağustos ayında yaklaşık 250 milyon dolar değerinde Bitcoin almaya karar verdiğinde büyük bir heyecan yarattı. O zamanlar, Bitcoin yaklaşık 12.000 dolardan işlem görüyordu. Oradan, Bitcoin 10.000 $ aralığına düştü ve MicroStrategy durumdan korkmasa da, Eylül ayında sıkıntılar yaşadı. Ama onlar kaygılanmak yerine koşullara net bir şekilde baktı ve daha fazla BTC almaya karar verdi.

Ertesi ay, Bitcoin birim başına 13.000 dolara yükseldi, bu da MicroStrategy’nin milyonlarca kcolar âr elde ettiği anlamına geliyordu. Nihayetinde oradan yığınlar halinde BTC satın almaya devam ettiler ve bugüne kadar şirket BTC’de 5 milyon dolardan fazla biriktirdi. Ayrıca 2021 yılına, o sırada yaklaşık 15 milyon dolar değerinde yaklaşık 253 daha fazla BTC birimi satın alarak iddialı bir girişle başladı.

Bununla birlikte şirket BTC yatırım stratejisine devam etmek isterken, gerektiğinde BTC birimlerini potansiyel olarak kendi deposunda satmayı da düşünüyor. Şirketin raporu şöyle açıklıyor:

MicroStrategy, gelecek dönemlerde ek Bitcoin satın alabilir ve genel Bitcoin varlıklarını artırabilir veya Bitcoin’lerini satabilir ve genel Bitcoin varlıklarını azaltabilir.

livebitcoinnews


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ethereum peş peşe rekorlar kırarken kurumsal yatırımcıların ilgisi de fırladı!

Ethereum peş peşe rekorlar kırarken kurumsal yatırımcıların ilgisi de fırladı!