in ,

Merkez bankası destekli dijital para kervanına dört dev ülke daha katılıyor

Dört büyük ülke daha merkez bankası destekli dijital para çıkaracak.
Dört büyük ülke daha merkez bankası destekli dijital para çıkaracak.

Kanada, İngiltere, Japonya ve İsviçre merkez bankaları, merkez bankası dijital para biriminin nasıl ortaya çıkabileceğini ve kullanım durumlarının ne olabileceğini gözden geçirmek için Avrupa Merkez Bankası ve Uluslararası Yerleşimler Bankası (BIS) ile iş birliğine gitti.

Merkez bankası destekli dijital para çalışma grubu oluşturuluyor

Farklı ülkelerin merkez bankaları, merkez bankası destekli dijital para biriminin olasılıklarını ve kullanım durumlarını değerlendirmek için bir grup oluşturdu. Uluslararası Yerleşimler Bankası (BIS) yaptığı açıklamada şunları söyledi:

Grup CBDC kullanım örneklerini değerlendirecek; sınır ötesi dahil ekonomik, işlevsel ve teknik tasarım seçenekleri ve gelişmekte olan teknolojiler hakkında bilgi paylaşımı yapacak.

Bank of England Müdürü Mark Carney daha önce CBDC’yi överek ABD dolarının küresel ticaret üzerindeki otoriter etkisini azaltabileceğini söyledi.

Çin, merkezi ulusal dijital para birimine sahip ilk büyük ülke olmaya hazırlanıyor. Ülke, son beş yıldan beri DC/EP olarak adlandırılan ulusal dijital para birimi üzerinde çalışıyor. Son zamanlarda Çin, seçilen şehirlerde dijital para testini tamamladığını açıkladı. Çin Halk Bankası’ndan bir yetkili, dijital RMB’nin başlatılmasını ve uygulanmasını sürekli olarak teşvik edeceklerini söyledi.

coinnounce


Buraya tıklayarak Binance borsasında yüzde 15 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açabilirsiniz!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler, tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapıyor olduğunuz yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım, nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0
Önde gelen üç analistten Ripple tahmini: XRP fiyatı için olumlu 3 işaret

ABD Hazine Bakanı’ndan Ripple’ı (XRP) ilgilendirebilecek kritik açıklama

MoneyGram, bugüne dek sattıkları toplam XRP miktarını açıkladı

Ripple destekli MoneyGram, Asya-Pasifik pazarına açılıyor