in ,

Kurumsal yatırımcıların dijital varlık yatırımlarıyla ilgili rapor yayınlandı

Bitfinex bir Blockchain üreticisi olarak, dijital varlık alanının açık kaynaklı doğasını büyütme sözü veriyor
Bitfinex bir Blockchain üreticisi olarak, dijital varlık alanının açık kaynaklı doğasını büyütme sözü veriyor

Kripto Para Haber – Fidelity Digital Assets, kurumsal yatırımcıların dijital varlık yatırımlarını ve ilgisini inceleyen bir rapor yayınladı. Fidelity Digital Assets tarafından yayınlanan raporda, kurumsal yatırımcıların %71’inin gelecekte dijital varlıklar satın almayı veya bunlara yatırım yapmayı planladığını sonucuna ulaştı.

Araştırmaya göre, Fidelity Digital Assets, kurumsal yatırımcılara dijital varlıklara olan ilgisinin zamanla daha da artması bekliyor. Rapor, on kurumsal yatırımcıdan yedisinin gelecekte dijital varlık satın alabileceğini vurguluyor. Yayınlanan raporda ek olarak, gelecekte dijital varlık satın almakla ilgilenenlerin %90’ından fazlasının beş yıl içerisinde yatırım yapacağı söyleniyor.


Fidelity Digital Assets’in çalışması kurumsal yatırımcılar arasında dijital varlıklara ilginin son zamanlarda arttığını da doğruladı. Raporda, şu ifadeler yer alıyor:

İlginin arttığı yapılan anket verilerine göre söylüyoruz. Asya, Avrupa ve ABD’de ankete katılan kurumların yarısından biraz fazlası (%52) şu anda dijital varlıklara yatırım yapıyor. Önümüzdeki birkaç yıl içinde benimsenmede devam edecek bir yükselişi gösteriyor.

Rapor, Asya’da artan ilgi oranının şu anda diğer kıtalardan daha yüksek olduğunu ve %71 oranına ulaştığını söylüyor. Anket verilerine göre Avrupa ve ABD’de geçen yıldan bu yana bir artış yaşandı.

Fidelity Digital Assets Başkanı Tom Jessop, kripto pazarının olgunlaşmasının kurumların ilgisinin artmasında etkili olduğunu belirtti.

Jessop kurumların dijital varlıklara artan ilgisini şöyle yorumladı:

“Gördüğümüz artan ilgi ve güven, dijital varlık ekosistemin karmaşıklığının ve kurumsallaşmasının yansıması olarak karşımıza çıkıyor”

Jessop ayrıca artan ilginin Covid-19 pandemisinin etkisi olduğunu da söyledi. Buna karşılık olarak alınan mali ve parasal önlemlerin yanı sıra, birçok kurumsal yatırımcı yatırım araçlarını belirledi ve işlemleri operasyonel duruma geldi.

Dijital varlık ilgisi artmaya devam ediyor

Rapor, piyasalardaki fiyat dalgalanmasının pazarın önünde önemli bir engel olduğunu söylüyor. Temellerin eksik olması dijital varlıkların değerini belirlemekte büyük bir eksiklik olduğu yazıldı. Bununla birlikte, on kurumsal yatırımcıdan yaklaşık sekizi hala dijital varlıkların yatırım portföylerine ekleyeceği belirtiliyor.

Dijital varlıkları kabul eden Avrupalı ​​yatırımcıların sayısı, bir önceki yıla göre üçte iki oranında yükselerek %77’ye yükseldi. ABD‘li yatırımcıların %69’u aynı şekilde düşünüyor. Bir önceki yıla göre %5 artış yaşadı.

beincrypto


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

PAXOS

Paxos, Circle ve Tether’i hedef alıyor – Stabil coin rezervlerinin %96’sının nakit veya nakit eşdeğeri olduğunu söylüyor

Elon Musk, B-Word’de kişisel kripto portföyünü doğruladı, “Yükseltirim ama düşürmem”

Elon Musk, B-Word’de kişisel kripto portföyünü doğruladı, “Yükseltirim ama düşürmem”