in , ,

Kritik bölgenin üstüne yerleşmeye çalışan Bitcoin için sırada bu hamleler var!

Bitcoin fiyat analizi: BTC 20 EMA'da direnci test ediyor
Bitcoin fiyat analizi: BTC 20 EMA'da direnci test ediyor

Kripto Para Haber – Bitcoin şu anda 47.100 dolarlık fiyatıyla 20 EMA’nın üzerine yerleşmeye çalışırken, diğer kripto para birimleri çoğunlukla yatay seyrediyor. Ethereum ise 3.400 dolardaki direncini test ediyor. Dogecoin 0,24 doların üzerine yerleşmeye çalışırken XRP 1,09 dolar seviyesinde sıkışmış vaziyette.

Geçen gün ortaya çıkan sahte bir basın açıklaması piyasaları karıştırmıştı. Açıklamada Walmart’ın Litecoin ile ortak olacağı belirtilmişti. Aynı gün Bitcoin dalgalı bir seyir izlemişti. Bu basın açıklaması aynı gün yalanlandı ve Bitcoin kendisini baskı altında buldu.


Bu gelişmelerle birlikte Bitcoin 44.000 dolar civarından destek aldı ve geri çekilmenin ardından yatırımcıların  Bitcoin almak için acele etmesiyle yukarı yönlü bir ivme kazandı. BTC 20 EMA’nın üzerine yerleşmeyi başarır ve psikolojik olarak önemli bir direnç noktası olan 50.000 dolar seviyesine yaklaşırsa, diğer kripto para birimleri de daha fazla destek alabilir.

Bitcoin için teknik analiz

Bitcoin fiyat analizi: BTC 20 EMA'da direnci test ediyor

BTC şu anda 20 EMA’daki direnç seviyesini test ediyor. Bu testin başarılı olması durumunda, 48.000 dolarlık bir sonraki dirence doğru yükselecek. Bu seviyenin üzerindeki bir hareket, BTC’yi 50.000 dolarlık ana dirence doğru itebilir.

Sırada 51.500 dolar olabilir

BTC 50.000 doların üzerine çıkmayı başarırsa, ek bir yukarı yönlü ivme kazanacak ve 51.500 dolarlık dirence doğru yönelecektir.

Destek tarafında, 47.000 doların altındaki bir hareket, BTC’yi 46.000 dolarlık desteğe geri itebilir. Bitcoin bu seviyenin altına yerleşirse, 45.200 dolar civarında 50 EMA’daki desteğe doğru hareket etme ihtimali bulunuyor.

50 EMA’daki desteğin başarılı bir şekilde test edilmesi, bir sonraki desteğin 44.000 dolardan test edilmesinin yolunu açacaktır. BTC fiyatı bu seviyenin altına düşmesi durumunda, 42.600 dolarlık son dip seviyelerine yakın bir yerde bulunan bir sonraki desteğe yönelebilir.

fxempire


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yeni Ethereum adreslerindeki hızlı artış bu katman 2 çözümüyle gerçekleşiyor

Yeni Ethereum adreslerindeki hızlı artış bu katman 2 çözümüyle gerçekleşiyor

Goldman Sachs uzmanı: “Ripple piyasayı yeniden tanımlayacak!”

Goldman Sachs uzmanından çarpıcı Ripple açıklaması! Köklü değişiklik…