in , , ,

Kripto ticaret hacmi 2018’den beri en büyük aylık artışını yaşadı!

Balkanlar ısınıyor! Kripto para birimleri bölgede popülerlik kazanıyor
Balkanlar ısınıyor! Kripto para birimleri bölgede popülerlik kazanıyor

2020 yılı dünyanın genelinde olduğu gibi kripto para piyasası için de oldukça ilginç geçiyor. Geçen yılki ivmesiyle seneye oldukça iyi başlayan Bitcoin, mart ayındaki çöküşten iyi toparlandı ve 12.000 doları geçerek son yılların en iyi performansını ortaya koydu. Aynı dönemde patlak veren DeFi furyası yatırımcıları heyecanlandırırken, Ethereum ağının tıkanıklıklar yaşaması sebebiyle ETH 2.0 dört gözle beklenmeye başlandı.


Yılın artık son çeyreğine girilirken hacim endekslerinden de enteresan veriler gelmeye devam ediyor. Uzun süre 12.000 doların üzerinde kalıcı olmaya çalıştıktan sonra Bitcoin bugünlerde 10.000 dolar desteğini güçlü bir şekilde koruma gayretinde.

Kripto ticaret hacmi son iki yılın en büyük aylık artışını kaydetti

The Block’un hacim endeksine göre bu dalgalanmaların iyice hissedildiği ağustos ayında kripto para işlem hacimleri, Şubat 2018’den bu yana aylık en büyük artışı gördü. Bu yükselişin yüzde 75 gibi oldukça etkileyici bir oranda olduğu ifade edildi.

Kripto Para Borsalarındaki Spot İşlem Hacimleri
Kripto Para Borsalarındaki Spot İşlem Hacimleri

Binance yine zirvede

The Block Research’ün Ağustos 2020 raporuna göre, ağustos ayının hacmi temmuz ayındaki 109,3 milyar dolara kıyasla 191,2 milyar dolara ulaştı. Rapora göre ağustos ayının spot borsa hacmi, 2017’den bu yana üçüncü en yüksek aylık hacim oldu.

Binance, ağustos ayındaki toplam işlem hacminin yaklaşık %65’ine tekabül eden en büyük pazar payına sahip.

Onu %11,2 ile Coinbase, %4,8 ile Kraken yüzde 4,8 ile  LMAX Digital izledi.

Raporda dikkat çeken diğer noktalar ise şöyle:

  • Ağustos, The Block tarafından izlenen ölçümler için rekor kırılan bir ay oldu.
  • Ekonomik verim için önemli bir gösterge olan toplam ayarlanmış zincir içi hacim, ağustos ayında %38,3 artışla 30 ayın en yüksek seviyesi olan 125 milyar dolara ulaştı.
  • Kripto para işlem hacimleri ağustos ayında yaklaşık %75 artış gösterdi. 31 ayın en yüksek seviyesine çıktı ve Şubat 2018’den bu yana en büyük aydan aya artışı kaydetti.
  • Ethereum’daki işlem ücretleri de önemli ölçüde arttı ve Mayıs ayındaki %10’a kıyasla toplam gelirin %40,5’inin üzerinde tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

Bu arada bugünkü Bitcoin analizimizi incelemek isterseniz bu bağlantıyı kullanabilirsiniz.

theblockcrypto


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ethereum balina adresleri son iki yılın en düşük seviyesine geriledi

Ethereum balina adresleri son iki yılın en düşük seviyesine geriledi

Meşhur yatırımcı: “Bu 4 DeFi tokeni 100 kat artacak! Dipten alım şansı...”

Meşhur yatırımcı: “Bu 5 DeFi tokeni 100 kat artacak! Dipten alım şansı…”