in , , ,

Kripto para hacmi gün geçtikçe artan Malta, küresel yetkilileri endişelendirdi

Kripto para hacmi gün geçtikçe artan Malta, küresel yetkilileri endişelendirdi
Kripto para hacmi gün geçtikçe artan Malta, küresel yetkilileri endişelendirdi

Kripto Para Haber – Malta, 2017 yılından önce kripto dünyasında neredeyse bilinmiyordu. 2017 yılında Blockchain adası olmayı hedeflediğini açıklamasından bu yana ülke artık kripto şirketleri için bir cennet haline geldi. O zamandan beri, kripto piyasasında ülkeden 60 milyar dolardan fazla para geçti. Bu durum küresel düzenleyiciler için endişeye sebep oluyor. Bu hafta bu endişelerini dile getirmek için bir araya gelen düzenleyicilere, Malta her şeyin yolunda olduğuna dair güvence veren açıklamalarda bulundu.

Times of Malta’ya göre; Mali Eylem Görev Gücü (FATF) değerlendiricileri, geçen Pazar günü Malta’nın bir kripto merkezi olarak yükselişini tartışmak için Paris’te bir araya geldi. FATF, Malta’yı büyük mali suçları durdurmak için yeterli çabayı göstermeyen ülkeler listesine koyup koymayacağını tartışmak için bir araya geldi.


FATF’e göre, Malta endüstriyi denetlemek için gerekli yasaları yürürlüğe koymadan önce düzinelerce kripto firmasını çekmek için hızlı davrandı. Bu durumun Malta’yı, özellikle de dijital para aklama araçlarına yönelinen günümüz dünyasında ‘sorunlu’ bir ülke haline getirdiğine inanıyor.

Malta, “her şeyi ülke altında tutuyoruz” diyor

Bununla birlikte Malta, kripto endüstrisinin artık sağlam bir şekilde düzenlendiğini iddia etti. Buna ek olarak, 60 milyar doların toplam küresel kripto işlem hacminin sadece yüzde 2’si olduğunu savundular.

FATF, Malta’nın mali suçlu sayılarının tespitini arttırırken, büyük suçların faillerini yeterince tespit edilmediğini de gündeme getirdi.

Ancak toplantı Malta için tam anlamıyla olumsuz geçmedi. Gazete haberlerine göre, ülkenin tarafında olan bir dizi değerlendirici vardı. Bu grup, ülkenin kriptoyu düzenlemede büyük adımlar attığını kabul etti.

İddiaya göre Malta’da faaliyete başlayarak manşetlerde yer alan dünyanın en büyük kripto borsası Binance konu oldu. Raporlara Binance ülkedeki ofislerini 2018 yılında kurdu. Birkaç ay sonra, Güney Avrupa ada ülkesindeki birkaç müşterinin borsa yoluyla para kaybettiğini iddia etmesiyle ikisi arasındaki ilişki sona erdi. Maltalı düzenleyiciler, Binance’e ülkeden hizmet sunmak veya faaliyet göstermek için herhangi bir lisans vermeyi reddetti.

Changpeng Zhao daha sonra şirketin hiçbir zaman Malta merkezli olmadığını iddia etti.

Binance bir süredir ofislerini taşıyor. İlk olarak bir Çin borsasın çöküşyaşadıktan sonra yerini değiştirmek zorunda kaldı. Japonya’yı seçti, ancak o zamanki raporların belirttiği gibi, orada da hoş karşılanmadı. Şimdi Cayman Adaları’nda bulunuyor.

crypto-news-flash


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


çorum escort

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Almanya, Blockchain tabanlı dijital sertifika uygulaması başlatıyor

Almanya, Blockchain tabanlı dijital sertifika uygulaması başlatıyor

Kurumlar son Bitcoin düşüşünde "dipten al" stratejisi uygulamadı: Bir şirket hariç

20 Haziran Bitcoin (BTC) fiyat analizi