in

İran bir haftada 3.000 kripto madencilik cihazı ele geçirdi

İran'da elektriğin yüzde 4'ünü tek başına tüketen yasa dışı madencilik çiftliği bulundu!
İran'da elektriğin yüzde 4'ünü tek başına tüketen yasa dışı madencilik çiftliği bulundu!

Kripto Para Haber – İran’daki yetkililer, elektrik kesintileri ve elektrik kesintileri nedeniyle yasa dışı kripto madenciliğini engelleme çabasının bir parçası olarak sadece bir hafta içinde 3.000 birim madencilik donanımına el koydu. Bir yıl içinde, İran kolluk kuvvetleri yalnızca Tahran’da 180’den fazla kripto çiftliğini kapattı.

İran’ın elektrik kuruluşu Çarşamba günü yaptığı açıklamada, hükümetin yetkisiz kripto madenciliğine yönelik saldırısı yoğunlaşırken, yetkililerin 3.000’den fazla madencilik ekipmanı keşfettiğini ve ele geçirdiğini duyurdu. Kolluk kuvvetlerinin geçtiğimiz mali yılda 11.000 madencilik birimiyle 183 yasadışı kripto çiftliğini kapattığı Tahran’dan 500’den fazla cihaza el konuldu.


Financial Tribune tarafından aktarılana göre İran Elektrik Üretim, Dağıtım ve İletim Şirketi (Tavanir), Kerman’da 600 maden cihazı daha bulunduğunu söyledi. İran günlük gazetesine göre, Huzistan, Mazandaran, Kum ve Buşehr eyaletlerinde de yas adışı madencilik çiftlikleri bulunuyor.

Tavanir’in geçen hafta ruhsatsız madencilere sabrının tükenmekte olduğuna dair uyarısının ardından madencilik donanımına el konuldu. Devlete ait şirket, evlerinde dijital para üreten vatandaşları madencilik ekipmanlarını kapatmaya çağırdı. Elektrik şirketi, uymayanların tespit edildiğinde şebekeden ayrılacağını ve madencilik cihazlarına el konulacağını vurguladı.

Tavanir, ruhsatsız madencilik için günlük 2.000 mw elektrik tasarrufu hedefliyor

Yüksek kripto para fiyatları ve sübvanse edilen elektrik gücü, geçen yıl birçok İranlıyı kripto madenciliğine itti. Ve hükümet bir dizi kuruluşa ülkede yasal olarak dijital para üretmesi için yetki vermiş olsa da, bunlar yalnızca günlük yaklaşık 300 megawatt (MW) elektrik tüketimine tekabül ediyor. İran hükümetinin tahminlerine göre, yasadışı madencilik operasyonları her gün yaklaşık 2.000 MW yakıyor. İranlı yetkililer bu yılki elektrik kesintilerinin sebeplerinden biri olarak artan kripto para madenciliğini gösterdi. Tavanir, Mayıs ayında, günlük 5.000 MW’lık elektrik kesintisiyle başa çıkmak için lisanslı madencilerin bile tüketimin yoğun olduğu saatlerde kapatılacağını söyledi.

Financial Tribune tarafından aktarılan İran Elektrik Üretim, Dağıtım ve İletim Şirketi (Tavanir), Kerman Eyaletinde 600 maden kulesi daha bulunduğunu söyledi. İran günlük gazetesine göre, Huzistan, Mazandaran, Kum ve Buşehr eyaletlerinde de yasadışı madencilik çiftlikleri bulunuyor.

Tavanir’in geçen hafta ruhsatsız madencilere sabrının tükenmekte olduğuna dair uyarısının ardından madencilik donanımına el konuldu. Devlete ait şirket, evlerinde dijital para basan vatandaşları madencilik ekipmanlarını kapatmaya çağırdı. Elektrik şirketi, uymayanların tespit edildiğinde şebekeden ayrılacağını ve madencilik kulelerine el konulacağını vurguladı.

Tavanir, Ruhsatsız Madencilik için Günlük 2.000 MW Elektrik Tasarrufu Hedefliyor
Yüksek kripto para fiyatları ve sübvansiyonlu elektrik gücü, geçen yıl birçok İranlıyı kripto madenciliğine itti. Ve hükümet bir dizi kuruluşa ülkede yasal olarak dijital para basması için yetki vermiş olsa da, bunlar yalnızca günlük yaklaşık 300 megawatt (MW) elektrik tüketimine tekabül ediyor. İran hükümetinin tahminlerine göre, yasadışı madencilik operasyonları her gün yaklaşık 2.000 MW yakıyor.

İran kripto madenciliğe sınır getiriyor

İranlı yetkililer bu yılki elektrik kesintilerini ve elektrik kesintilerini düşük yağış, artan sıcaklıklarla birlikte daha yüksek elektrik talebi ve ayrıca artan kripto para madenciliği ile suçladı. Tavanir, Mayıs ayında, günlük 5.000 MW’lık elektrik kesintisiyle başa çıkmak için lisanslı madencilerin bile tüketimin yoğun olduğu saatlerde kapatılacağını söyledi.

İran Cumhurbaşkanı Hassan Rouhani, Eylül ayına kadar dijital para üretiminin yasaklandığını duyurdu. Bu hafta, Rouhani ayrıca İran Ekonomi Bakanı Farhad Dejpasand’ın hükümetin kripto teknolojisi geliştirme önünde çok uzun süre duramayacağı konusunda uyardığı için kripto sektörünü düzenlemek için kurallar oluşturma çağrısında bulundu.

Tahran makamları, 2019 yazında kripto para madenciliğini yasal bir endüstri olarak onayladı. İslam Cumhuriyeti, elektrik faturalarını ihracat oranları üzerinden ödemek zorunda olan bitcoin madenciliği kuruluşları için bir lisans rejimi getirdi. Nisan ayında, düzenlemeler revize edildi ve kripto madencilerinden o zamandan beri kilovat saat (kWh) elektrik başına 16.574 İran riyali (0,39 $) tahsil edildi; bu, ilk oranın dört katı.

news.bitcoin


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık! Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tesla'nın Bitcoin kararının arkasındaki şok gerçek açığa çıktı: "Elon Musk'a baskı yaptılar!"

Tesla’nın Bitcoin kararının arkasındaki şok gerçek açığa çıktı: “Elon Musk’a baskı yaptılar!”

Fransa ve İsviçre deneysel bir dijital para üzerinde çalışmaya başladı

Fransa ve İsviçre deneysel bir dijital para üzerinde çalışmaya başladı