in

İngiltere taslak stablecoin düzenlemelerini yayınlayacak

İngiliz düzenleyiciden çarpıcı anket: "İnsanlar kripto paraları artık kumar olarak görmüyor"
İngiliz düzenleyiciden çarpıcı anket: "İnsanlar kripto paraları artık kumar olarak görmüyor"

Şansölye Rishi Sunak, Birleşik Krallık’ın Brexit sonrası finansal hizmetler merkezi olarak kalma çabalarının merkezine stablecoinleri ve merkez bankası dijital para birimlerini (CBDC’ler) koydu.

Stablecoin girişimleri

İngiltere Hazinesi Pazartesi günü yayınlanan bir açıklamada, rakip ödeme yöntemleriyle aynı standartta tutulmalarını sağlamak için “ilgili stablecoin girişimlerini” düzenlemek için öneriler sunacağını söyledi.


Sunak, Hazine’nin “özel olarak ihraç edilen yeni para birimlerinin, stablecoinlerin, diğer ödeme yöntemlerinden beklediğimiz yüksek standartları karşılamasını sağlamak için bir  taslak yayınlayacağını” vurguladı.

Şansölye ayrıca, Hazine ve İngiltere Merkez Bankası’nın ortaklaşa yürüttüğü, merkez bankalarının nakde bir tamamlayıcı olarak CBDC’leri ihraç edip edemeyeceği ve nasıl çıkarabileceği konusundaki çalışmaları da memnuniyetle karşıladı.

Planlarda ne var?

Planların daha fazla detayı eksikti ancak atıfta bulunulan stablecoin önerileri bir “başlangıç ​​durumu” ortaya koyabilir.

Birleşik Krallık Mali Davranış Otoritesi CEO’su Nikhil Rathi, düzenleyicinin “finans alanında sorumlu yeniliği teşvik etme” de dahil olmak üzere Hazine tarafından ana hatlarıyla belirtilen planları gerçekleştirmek için hükümetle birlikte çalışmaya devam edeceğini söyledi.

theblockcrypto


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


 

One Comment

Leave a Reply
  1. anliyacaginiz unlu traderlerin dedigi olmuyor stabil koinlere sert duzenleme geliyor amerikada her yerde
    ve olum vurusuda borsalara yapilacak nsa fbi baskin duzenliyecek binance ye 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ethereum güçlü direnç seviyesini aşabilecek mi?

10 Kasım Ethereum fiyat analizi: ETH güçlü direnç seviyesini aşabilecek mi?

Tezos ve Ontology fiyat analizi: XTZ ve ONT nereye gidiyor?

10 Kasım Ethereum (ETH) ve Tezos (XTZ) fiyat analizi: Önemli noktalar