in ,

Hangi DeFi tokenleri bu hafta çift haneli kazançlar elde etti?

Hangi DeFi tokenleri bu hafta çift haneli kazançlar elde etti?
Hangi DeFi tokenleri bu hafta çift haneli kazançlar elde etti?

Kripto Para Haber – Merkezi olmayan piyasa olan DeFi protokollerinin arkasındaki birkaç token, geçtiğimiz gün %10’dan fazla kazanç elde etti. Günün en çok kazananları ise Curve, Aave ve SushiSwap oldu.

DeFi, borç verme ve ödünç alma gibi birçok hizmet sunuyor ayrıca bankalar veya brokerler gibi merkezi aracıları ortadan kaldıran kripto piyasasının hızla büyüyen bir sektörü olarak biliniyor.


Tüm sektör genelinde kilitlenen toplam değeri gösteren veri kaynağı DeFi Llama, yazım sırasında toplamda yaklaşık 182 milyar dolar olduğunu ortaya koyuyor. DeFi Pulse’dan farklı olarak DeFi Llama, Ethereum’da DeFi etkinliğini kaydetmekle yetinmiyor.

Tüm DeFi genelinde toplam kilitli değer Kaynak: DeFi Llama

Bu sektörden üç yerel token öne çıkıyor. Curve, Aave ve SushiSwap‘ın tümü güçlü kazanımlar paylaşıyor.

Curve

Stabilcoinler gibi benzer değerli varlıklar için optimize edilmiş merkezi olmayan borsa (DEX) olan Curve, Ethereum için bir katman-2 ölçeklendirme çözümü olan Arbitrum’da piyasaya sunuldu. Ethereum’un ana ağına bireysel işlemler yerleştirmek yerine işlemleri düzenli olarak düzenliyor böylece tıkanıklığı ve işlem maliyetini azaltır.

Curve girişiminin kullanımını artırmak için geliştirici ekip, yüksek getiri sağlayan iki likidite havuzu oluşturdu. İlki “TriCrypto” olarak adlandırılıyor üç varlıktan birini ekleyen kullanıcılar için %272 gibi büyük bir getiri sunuyor: Tether (USDT), Wrapped Bitcoin (WBTC) veya Wrapped Ethereum (WETH bulunuyor. İkinci havuz ise “2pool” olarak adlandırılır ve USD Coin veya Tether yatıran kullanıcılar için %6,5 getiri imkanı sunuyor.

Arbitrum’da likidite havuzları

Ayrıca bugün, Curve merkezi olmayan organizasyonu (DAO) içinde, her iki havuza da katılan kullanıcılara ek bonus token verilip verilmeyeceği ile ilgili oylama yapacak.

Bu gelişme ile muhtemelen son 24 saat içinde CRV’deki %18’lik artışa katkıda bulundu.

Kullanıcıların ticaret yapmasına, ödünç vermesine ve ödünç almasına olanak tanıyan popüler bir merkezi olmayan borsa olan SushiSwap da Arbitrum’a katıldığını açıkladı. Aslında, Avalanche, Celo, Polygon, Fantom, Binance Smart Chain ve daha birçokları üzerinde operasyonları olan DeFi’deki en zengin entegre projelerden biri olarak yer alıyor.

SushiSwap

Bununla birlikte, SushiSwap’ın yerel tokeninin %15 oranında artışının nedeni ise token başlatma platformu Miso’da yakın zamanda gerçekleşen bir takas edilemeyen token (NFT) satışına bağlanıyor.

Jay Pegs Auto Mart olarak adlandırılan, ilgilenen NFT spekülatörleri Miso’da bir DONA rezervasyon coini satın alınabiliyor. Bu coinler daha sonra 21 Eylül 2021’de “2007 Kia Sedona NFT”yi kullanmak için kullanılabilecek. DONA tokeninin satışı, bugünün fiyatlarında şimdiden 427,14 Ethereum veya 1.451.276,49 dolara yükseltti.

DeFi porjesi olan AAVE yükseliş nedeni?

Son olarak Aave ise bir kripto borç verme ve ödünç alma protokolü yakında piyasaya sürülecek projenin haberleriyle ilgi odağı olmaya devam ediyor. Şu anda Aave ekibi tarafından “REDACTED protokolü” olarak anılıyor. Aave’nin kurucu ortakları ve ekip üyeleri, projenin, kullanıcıların sosyal medya aktivitelerinden para kazanma ile ilgili olabileceğini aktardı.

Temmuz ayında, Aave’nin kurucusu ve CEO’su Stani Kulechov, Decrypt’e benzer planlardan bahsetmişti ve şunları söylemişti:

İçerik yaratıcılarının, herkesin zincir üstü sosyal grafiği kullanarak yeni kullanıcı deneyimleri oluşturabileceği, izleyicilerine izinsiz bir şekilde sahip olmaları gerektiğine inanıyoruz.

Bu proje ile birlikte stabilcoin olan FRAX de Aave’ye eklendi ve sahiplerin varlığı ödünç almasına ve ödünç vermesine izin verdi. Bu olaylar, Aave’nin yerel tokeni AAVE’nin %15’ten fazla artmasına katkıda bulunmuş olabilir.

decrypt


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wall Street Journal gazetesindeki yazardan El Salvador'a yönelik şok açıklama

Wall Street Journal gazetesindeki yazardan El Salvador’a yönelik şok açıklama

Solana fiyat analizi: SOL Salı günkü kesintiden sonra hala zayıf

Kesinti yaşayan Solana’da işler karıştı! SOL yeniden yükselişe geçebilecek mi?