Güncel kripto haberleri: Bir sonraki Bitcoin boğalarının 250.000 dolar yürüyüşü, Ripple’ın araştırma atağı ve Binance’nin, Ethereum’dan ayrılışı

Güncel kripto haberleri: Bir sonraki Bitcoin boğalarının 250.000 dolar yürüyüşü, Ripple’ın araştırma atağı ve Binance’nin, Ethereum'dan ayrılışı
Güncel kripto haberleri: Bir sonraki Bitcoin boğalarının 250.000 dolar yürüyüşü, Ripple’ın araştırma atağı ve Binance’nin, Ethereum'dan ayrılışı

Ayı piyasasının morelleri bozduğu ve yatırımcıları kaçırdığı bir zamanda olumlu haberler daha çok beklenir. İşte, bu duyguyu karşılayacak, Bitcoin’in 250k yürüyüşü, Ripple’ın geleceğe yönelik önemli yatırımları ve Binance’nin kendi Blockchain’i ile güncel kripto haberleri.

Bitcoin ve kripto haberleri

2013 yılında çıkan “Bitcoin Explained Simply” kitabının yazarı, Bitcoin’in BTC’nin fiyatının 250.000 dolara çıkaracak “üçüncü bir patlamaya” ulaşacağını öngördüğünü söylüyor. Yazar, Mark Jeffrey kripto ayı pazarını 2000 yılında patlayan dot-com balonunun çöküşüyle ​​şu şekilde karşılaştırdı:

Bunun 1990’ların sonunda, 2000’li yılların başında gördüğümüz dot-com ve büstü döngüsü gibi olduğunu düşünüyorum. Sıkıştırılmış bir zaman dilimi içinde kripto evrendeki o döngünün benzerini geçtik.

Bence insanlar çok coşkulu davrandılar ve muhtemelen kendilerini biraz fazla genişlettiler ve sonra korktular. Geleneksel pazarların da çok fazla çökme ve oynaklık yaşaması insanları yeni arayışa itti. Bu yüzden bunun kripto piyasasını belli bir dereceye kadar etkilediğini düşünüyorum.

Ripple haberleri

Ripple, Blockchain, kripto ve dijital ödemeleri araştırmaya yönelik yeni bir program başlatmak için Kansas Üniversitesi’ne 2 milyon dolar bağışta bulunuyor. Konu hakkında yapılan açıklama şu şekilde:

Beş yıl boyunca yılda 400.000 dolar sağlayacak olan fon, KU Mühendislik Okulu’ndaki Bilgi ve Telekomünikasyon Teknolojileri Merkezi’nde araştırmayı destekleyecek. KU kendi araştırma konularını ve odaklanma alanlarını belirleyecek. Ripple aynı zamanda konu uzmanlığı ve gerektiğinde teknik kaynaklar sağlayarak KU’daki öğrenciler ve fakültelerle işbirliği yapacak.

Kansas Üniversitesi, Ripple’nin Üniversite Blockchain Araştırma Girişimi kapsamında desteklediği 11 üniversiteden biri oldu.

Binance haberleri

Binance CEO’su Changpeng Zhao, ekibinin, şirketin kendi Blockchain (Binance Chain) ve merkezi olmayan borsasını (Binance DEX) iki hafta veya daha kısa sürede başlatmak için fazla mesai yaptığını söyledi.

Çalışmalar tamamlandığında, Binance, yerel tokeni Binance Coin’i (BNB), Ethereum ağından, Binance Chain’e geçirecek.

Dailyhodl

En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler, tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapıyor olduğunuz yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım, nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir