Fransa Ekonomi Bakanı, Facebook’un kripto parasına yönelik açıklama yaptı

Fransa'da Bitcoin rüzgarları esiyor: 25 bin satış noktası!
Fransa'da Bitcoin rüzgarları esiyor: 25 bin satış noktası!

Fransa Bakanı Bruno Le Maire, G7 merkez bankalarından Facebook’un Libra kripto para biriminin kapsamını anlamalarını istiyor. Bruno Le Maire’ye göre, Facebook’un stablecoin’i “terörizmi veya diğer yasa dışı faaliyetleri finanse etmek için yönlendirilmemeli.

Fransa Bakanı: “Facebook’un kripto parası, mevcut ülke para birimlerine rakip olmayacak.”

Facebook’un kripto parasının whitepaper’ı hakkında çok fazla konuşulduğu günlerde, hükümet yetkilileri, Facebook’un Libra kripto para biriminin egemen bir para birimi olma kapasitesine sahip olmadığına dair bir uyarı da bulundu.

Maire, hükümetlerin “Facebook’tan bazı garantiler isteme” hakkına sahip olduğunu söyledi. Bu, Libra’nın mevcut ülke para birimlerine rakip olmayacağını açıkça ortaya koyuyor. Bruno Le Maire’ye göre, Facebook’un stablecoin’i “terörizmi veya diğer yasa dışı faaliyetleri finanse etmek için yönlendirilmemeli.

Bruno Le Maire’nin Libra’ya yönelik endişeleri artıyor

Ayrıca Bruno Le Maire, G7 merkez bankalarının üyelerini Libra kripto parasının kapsamını anlamada yardımcı olmaya çağırdı. Bruno Le Maire, kriptoların tüm kullanıcı hesaplarının KYC tarafından doğrulanmasına dayanabileceği gerçeği nedeniyle, Facebook’un bir kullanıcı verisi toplaması yeteneğine sahip olacağına dair endişelerini arttırıyor. Fransız haber sitesi Europel1 ile röportaj yapan Le Maire, sözlerine şöyle devam etti:

Tüketici için risk olmadığından emin olmak zorundayız, tüketicileri korumak için bir devlet olarak bu bizim görevimiz.

Fxstreet

En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler, tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapıyor olduğunuz yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım, nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir