in ,

Ethereum yatırımcıları 2018’den beri görülmeyen kârlar elde ediyor

Rekor sayıda Ethereum sözleşmesi sona eriyor! Fiyat nasıl etkilenecek?
Rekor sayıda Ethereum sözleşmesi sona eriyor! Fiyat nasıl etkilenecek?

İkinci büyük kripto para birimi Ethereum, trader’lardan her geçen gün daha yüksek ilgi görüyor. Geçtiğimiz iki hafta boyunca ETH’nin değeri konsolidasyondan çıkarken yükseliş eğilimi söz konusuydu. Fiyat 233,85 dolardan 399,69 dolara %70’lik bir büyüme kaydetti. Bu haberin yazıldığı esnada 395 dolardan işlem gören kripto para birimi, yatırımcılarına olağanüstü getiriler sağlamaya devam ediyor.


MVRV, bir kripto varlığının piyasa değerinin, piyasa zirvelerini ve diplerini ölçmek için kullanılabilen bir orandır. Santiment’in MVRV analizine göre, ETH alıcıları için 30 günlük getiri 14 Şubat’tan beri en yüksek seviyede. 90 günlük getiri ise 18 Şubat’tan beri en yüksek seviyesinde.

MVRV ayrıca varlık fiyatının “gerçeğe uygun değerin” üstünde veya altında olduğunu da belirtiyor. Yüzde 0’ın altındaki bir oran ETH’nin değerinin düşük olabileceğini gösterir. Mevcut verilere göre bu değer şu anda yüzde 0’ı gösteriyor. Bu durum FOMO ve FUD’u da içeren, yatırımcılar tarafından kullanılan optimal olmayan ticaret stratejilerinden kaynaklanıyor.

Bununla birlikte, kripto para 2020’nin başından beri hep yükseldi. Genellikle ortalama getiri bu kadar yükseldiğinde, bir sallantının “zayıf elleri” ortadan kaldırması muhtemeldir. Kısa vadede, dolaşan ETH arzının %90’ından fazlası kâr durumunda olduğundan, yatırımcılar için işler olumlu görünüyor.

ETH bu seviyeyi en son ziyaret ettiğinde tarih Şubat 2018’i gösteriyordu ve Ethereum fiyatı o dönem 925 dolardı. Ocak 2018’deki ATH sırasında ise 1000 doların üstünden Ethereum satın alan insanlar, başka bir boğa koşusu umduklarından varlıklarını hâlâ elinde tutuyor.

ambcrypto


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BlockDown TV, dünyadaki gelişmeleri ekranlarınıza ücretsiz getiriyor

Geleneksel piyasalara ilgi düşerken Bitcoin vadelileri rekor düzeyde ilgi görüyor

Geleneksel piyasalara ilgi düşerken Bitcoin vadelileri rekor düzeyde ilgi görüyor