in , ,

Ethereum, Muir Glacier hard fork güncellemesini tamamladı

Ethereum’un Constantinople hard forku

Ethereum ana ağı, 8 Aralık’taki İstanbul güncellemesinden bir ay gibi kısa bir süre sonra Muir Glacier hard forkuna geçti.

Muir Glacier güncellemesi, 2 Ocak 2020’de 9.200.000 numaralı blokta, yalnızca bir iyileştirme önerisi olan EIP 2384 ile etkinleştirildi. Teklif, Ethereum blok zincirinin zorluğu önemli ölçüde artırabilecek yerleşik bir algoritması olan zorluk bombasını ertelemeyi amaçlıyor. Güncelleme, 4.000.000 blok veya yaklaşık 611 gün boyunca zorluk bombasını ertelemek için tasarlandı.


Ethereum ağının geçirdiği üçüncü zorluk bombası gecikmesi, ilk ikisi 2018 ve 2019’da gerçekleşti. Son İstanbul güncellemesinden üç hafta sonra gerçekleşen Muir Glacier güncellemesi için Ethereum geliştiricisi Pooja Ranjan bir medium içeriğinde İstanbul’u planlarken yanlış hesaplamadan kaynaklandığını söyledi. Geliştirici topluluk, zorluk bombasını, ilk olarak 2020’nin ortalarında fark edilebilir olacağından bahsetti. Ancak bunun yerine, bomba Ekim ayında fark edilir hale geldi ve toplumu sorunu planlanandan daha erken ele almaya zorladı.

Bazı geliştiriciler, bu bombanın tamamen kaldırılmasını isterken zorluk bombasıyla ilgili endişelerini dile getirdiler. Ancak, kısa zaman dilimi göz önüne alındığında, geliştirici ekibi sonunda başka bir gecikmeyle ilerlemeye karar verdi.

Ana ağın yanı sıra, Ropsten test ağı da 7117117 numaralı blokta aynı güncellemeyi uygularken, diğer Ethereum test ağları değişmeden kaldı.

theblockcrypto


Buraya tıklayarak Binance borsasında yüzde 15 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açabilirsiniz!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler, tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapıyor olduğunuz yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım, nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

IMF'ten dikkat çeken dijital para açıklaması geldi!

IMF, Filipinleri kripto paralar için kritik bir pazar olarak görüyor

Bitcoin yeniden 18.000 doları kazanırken XRP, Spark snapshot sonrası düşüşte

3 Ocak 2020: Kripto para piyasaları güne nasıl başlıyor?