in , ,

Ethereum kurucusu da Bitcoin tartışmasına katıldı, madencilik meselesine çözümünü açıkladı

Ethereum kurucusu da Bitcoin tartışmasına katıldı, madencilik meselesine çözümünü açıkladı
Ethereum kurucusu da Bitcoin tartışmasına katıldı, madencilik meselesine çözümünü açıkladı

Kripto Para Haber – Ethereum kurucusu Vitalik Buterin, Bitcoin madenciliği hakkında devam eden çevre tartışmalarına dair görüşlerini açıkladı. Ethereum’un proof-of-stake (POS) modeline geçişinin kripto para birimlerinin yüksek enerji tüketimi sorununa uygulanabilir bir çözüm olabileceğini belirtti.

“Proof of Stake (POS), Bitcoin için bir çözüm olabilir”

Buterin şöyle konuştu:


Bakımı için çok daha az kaynağa ihtiyaç olan Proof-of-stake, Bitcoin’in çevresel sorunlarına bir çözümdür.

Geçen ay Ethereum Vakfı, yıl sonuna kadar tamamlanması beklenen POS sistemine geçişe dair açıklamalar yaptı.

Buterin’in POS modeliyle ilgili açıklaması, Bitcoin madenciliğinin çok fazla eleştiri aldığı bir dönemde geliyor. Birçok kişi kripto madenciliğinin çevresel etkileri hakkında tartışıyor. Bu haftanın başlarında İran, kripto madenciliğini, enerji arzını koruma ihtiyacını gerekçe göstererek geçici olarak yasakladı.

Tesla, Çin ve İran’dan madencilik hamleleri geldi

Bitcoin madenciliği ile ilgili çevre sorunu, Tesla’nın ürünleri için ödemeler için kripto para biriminin kabulünü askıya alma kararını da etkiledi. Diğer uzmanlar arasında Bitcoin madenciliğine karşı çıkanlar ve madenciliğin arkasında duranlar da var.

Geçen hafta Çin Devlet Konseyi, kripto madenciliği ve ticaret faaliyetlerini yürütenler de dahil olmak üzere “yasa dışı menkul kıymet faaliyetlerine” daha katı düzenlemeler getireceğini açıkladı.

Hükümet, kripto madenciliğinin Çin’in bazı bölgelerinde yüksek oranda kömür kullanımına yol açtığını belirledikten hemen sonra harekete geçti. Çin hükümeti, ülkenin çevre hedeflerini baltaladığı için bu tür madencilere karşı duracağını belirtti.

POS neden daha doğa dostu?

Ethereum Vakfı geçtiğimiz günlerde web sitesinde POS’a geçiş başarısının Ethereum’un enerji tüketimini %99,8 oranında azaltabileceğini belirtti.

Bir POS Ethereum’un yaklaşık 2,62 megawatt tükettiğini ekledi. Platforma göre bu miktar, orta ölçekli bir ülkenin güç tüketimine eşdeğer olan mevcut seviyeden önemli ölçüde daha düşük.

invezz


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Avustralya hükümeti milyonlarca dolarlık Blockchain yatırımı yaptı

Avustralya kripto para yatırımcılarına baskı yapıyor: “Vergilerinizi ödeyin!”

Amerikan market zinciri artık Bitcoin ödemelerini kabul ediyor

Amerikan market zinciri artık Bitcoin ödemelerini kabul ediyor