in ,

Ethereum fiyat değerlendirmesi – Yakın zamanda 3.000 dolar olacak mı?

Ethereum (ETH) 3.200 doların üzerinde kalırken Ether madenci bakiyeleri 3 yılın en yükseğinde
Ethereum (ETH) 3.200 doların üzerinde kalırken Ether madenci bakiyeleri 3 yılın en yükseğinde

Kripto Para Haber – Kripto para piyasasında yaşanan mevcut patlama öncesinde bazı analistler tarafından Ethereum’un değerinde bir yükseliş olabileceği tahmin edilmişti. Şimdilerde ise piyasada kâr edilebilmesi için yeni bir seviye hedefi var. Bu yazıda, yakında Ethereum için 3.000 dolar seviyesi görülecek mi ve bugün Ethereum satın alınmalı mı gibi soruların cevapları verilecektir.

Ethereum 2.300 dolarlık direnci kırmayı başardı

Kripto para piyasasında yaşanan son çöküşün ardından Ethereum’un değeri 1.800 ile 2.300 Amerikan doları arasındaki bir alanla sınırlandırılan genişletilmiş bir konsolidasyona girdi. Bazı yatırımcılar bu mevcut yükseliş trendiyle hâlâ pek ilgilenmiyor olsa da teknik değerler onları yanıltmakta.


Yani Ethereum’un değeri 2.300 dolar direnç alanından çıktı. Bugün ise Ethereum’un fiyatı 2.450 dolar civarında. Eğer fiyatlar bu direnç alanının üzerinde kalırsa, önümüzdeki hafta daha da yükseklerini görmeyi bekleyebiliriz.

Ethereum yapılan değerlendirmelere göre 3.000 doları geçebilir mi?

Ethereum’un mevcut fiyatına bakıldığında, daha fazla artış beklenemez yorumu yapılabilir. Bu da tüm kripto para piyasasında geçerli olmak üzere, piyasada oluşan olumlu bir görünümle birlikte gelir. Bitcoin ve diğer en iyi 10 kripto para birimi piyasa değerine göre %20’den fazla artış göstermeyi başardı.

En gözde altcoin olan Ethereum’un değeri şu anda geçen haftaya göre %12 artış kaydetti. Dünyanın en büyük akıllı sözleşmeli blokchain’inde bu şekilde bir artış görülmemesinin mazereti olamazdı. Ethereum, bugün akıllı sözleşme özelliklerine dayanan birçok Dapp’e ev sahipliği yapıyor.

Değerler şu anda bir önceki 2.300 dolarlık direncin üzerinde olduğundan, 3.000 dolarlık önemli bir fiyata ulaşmak için yükselmeye devam etmesi bekleniyor. Genellikle balinalar, bu tür olayların gerçekleşmesine engel olan tek oyunculardır.

Daha önce bu aynı alan güçlü bir konsolidasyon seviyesini temsil ettiğinden, 2.800 dolar civarında müdahale edebilirler. Bu nedenle, bu alanın çevresinde mantıklı bir oranda kâr etme fırsatı olacaktır.

Kripto para piyasasında başka neler oluyor?

Çoğu kripto para birimi son 24 saat içinde, yukarı yönlü momentum hâlâ güçlü olduğu için yüksek bir seviyede kapandı. Altcoinlerden NEO, ThorChain ve Qtum, sırasıyla %28, %17 ve %16’lık kazançlarla tüm kripto para birimleri içerisinde en çok kazananlar olmayı başardılar. İlk 10’da bulunan kripto para birimleri ise ortalama %5’lik yükselme ile güçlü fiyat artışları gösterdi.

cryptoticker


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DeFi piyasasının aykırı üyesi: SUSHI incelemesi, detaylı analiz ve teknik görünüm

SUSHI incelemesi ve detaylı analiz: DeFi piyasasının aykırı üyesi

Ripple ve SEC arasındaki davadan son gelişmeler

Erik Voorhees, SEC düzenlemelerinin “sıfır değer” kattığını söylüyor!