in , ,

Ethereum 2.0 lansman tarihi tekrar ertelenebilir

Ethereum 2.0 Staking Sözleşmeleri yükselmeye devam ediyor
Ethereum 2.0 Staking Sözleşmeleri yükselmeye devam ediyor

Proof of Stake ağında çalışmak için oluşturulan Ethereum 2.0’ın lansman tarihi hata düzeltmeleri sebebiyle ertelenebilir. Ethereum 2.0’ın bir gün piyasaya çıkacağı kesin olsa da Vitalik Buterin’in “2020 Temmuz” olarak belirttiği lansman tarihi bir belirsizliğe doğru ilerliyor.

Ethereum 2.0 ile Proof of Work’ten Proof of Stake’e geçiliyor

Ethereum blok zinciri, orijinal fikir birliği algoritması olarak kullanılan Proof of Work modeli üzerine inşa edilmişti. Ethereum 2.0 ile birlikte ağ Proof of Stake modeline geçecek ve madenciler işlemleri onaylamak ve ödüller kazanmak için birbirleriyle rekabet edebilecekler.


Proof of Work modeli ağdaki DoS saldırılarını önlemeye ve kolay madencilik olanakları yaratmaya yardımcı olurken, bir maden bloğu kurma ve çalıştırma maliyetinin çok az olması ve karmaşık hesaplamalar nedeniyle büyük harcamalara sebep oluyor.

Ertelemenin sebebi ne?

Yeni Ethereum 2.0 kodundaki hataların tespiti, başlangıçta Ocak 2020 için belirlenen lansmanın ertelenmesinin ana nedeni olarak karşımıza çıkmıştı. Ağ şu anda yedi müşteri için geliştirilme aşamasında ve bunların çoğu, ilkini temsil edecek olan Schlesi test ağı için optimizasyonlar üzerinde çalışıyor. Lansmandan önce, tüm bu ağların ve istemcilerin uygun şekilde senkronize edilmesi gerekiyor. Böylece kod hataları minimize ediliyor.

Ethereum 2.0’ın her ertelenmesi ağın imajına negatif etkiye sahip. Yine de hem yatırımcılar hem de geliştiriciler 2.0’ı heyecanla bekliyor.

coinspeaker

Ripple’dan müthiş ortaklık: Microsoft, SWIFT, Visa, Fed ve çok daha fazlası!


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bitcoin için bu hafta sırada ne var? Piyasa araştırması ve analist yorumları

Bitcoin için bu hafta sırada ne var? Piyasa araştırması ve analist yorumları

Uzman dijital varlık yöneticisi: "Bitcoin yakında 'dik' yükselecek!"

Uzman dijital varlık yöneticisi: “Bitcoin yakında ‘dik’ yükselecek!”