in

Elrond ana ağı bugün başlatılıyor: Tüm detaylar, beklentiler ve daha fazlası

Elrond ana ağı bugün başlatılıyor.
Elrond ana ağı bugün başlatılıyor.

Yüksek performanslı Blockchain projesi Elrond, bugün yeni bir DeFi uygulaması, staking ve yeni özelliklerle birlikte ana ağını başlatıyor. ERD tokeni, uzun zamandır beklenen lansmana kadar bu ay yanıyor.


29 ülkede 1.500’den fazla node ve saniyede 260.000’den fazla işlem ile son derece yüksek hızlarda çalışan 50 parça ile başarılı test ağını tamamlayan Elrond, piyasalar için küresel ölçeklenebilirlik sağlamayı amaçlıyor.

Elrond ekonomi modeli baştan aşağı değişiyor

Lansman, token arzını 20 milyardan 20 milyona önemli ölçüde azaltarak token ekonomi modelini değiştiriyor. Önümüzdeki 10 yıl boyunca her sene sağlanan tokenler yüzde 10 azaltılacak. 40.000 kullanıcının cüzdan, staking ve borç verme özellikleri ile DeFi protokollerine entegre edilecek “Maiar” adlı yeni mobil ve web uygulaması için bekleme listesine kaydolduğu tahmin ediliyor.

Kullanıcılar sadece bir cep telefonu numarası ile kayıt gerçekleştirebiliyor. Platform, çoklu cüzdanları yönetmek isteyen kullanıcılar için “guardian” atama gibi aşamalı güvenlik özellikleri sunuyor.

Mevcut küresel ekonomik altyapıya alternatif olarak lanse edilen yüksek bant genişliği, yüksek güvenlik ve düşük gecikmeli bir Blockchain ağı olarak karşımıza çıkan Elrond, hem hız hem de güvenliği sağlamak için uyarlanabilir state sharding ve Secure Proof of Stake (SPoS) teknolojilerini kullanan ilk proje olduğunu iddia ediyor.

ERD fiyatı yılın başından bu yana üç buçuk kat yükseldi

Platform; ağ/iletişim, işlem/işleme ve durum/depolama olmak üzere son derece yüksek verim elde etmek için “uyarlanabilir durum” olarak adlandırdığı üç tür sharding’i kapsayacak şekilde düzenli sharding teknolojisi veya yatay ölçeklendirme üzerine kurulu.

Elrond’un yerel tokeni ERD, ana ağ lansmanı yaklaştıkça performansını kuvvetlendirdi. Temmuz ayının başından bu yana ERD tokeni %350 yükselirken pazartesi günü 0,029 dolara ulaşarak kendi rekorunu kırdı.

Token arzının onda bire düşmesi ve staking imkanlarının hız kazanmasıyla fiyatın ivmesini sürdürebileceği düşünülüyor. Bitfinex gibi büyük borsalar halihazırda staking hizmetleri için destek sözü verdi ve Crypto.com şu an kısa vadeli mevduatlara %6 faiz sunuyor.

Bu arada Ethereum bugün beşinci doğum gününü kutluyor. Detayları buradan okuyabilirsiniz.

cointelegraph


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bitcoin piyasa değeri dünyanın en büyük şirketleriyle yarışıyor

BTC temelleri kuvvetli sinyaller veriyor: Bitcoin fiyatı için yeni yükseliş kapıda mı?

ethereum rekora koşuyor

Ethereum rekora koşuyor: Hedef 400 dolar