in , ,

Elon Musk yine Bitcoin hakkında tweet attı

elonmusk4
Elon Musk yine Bitcoin hakkında tweet attı

Elon Musk, Bitcoin ve kripto para topluluğunda yine olay oldu. Teknoloji girişimcisi, günün ilk saatlerinde dijital varlığı referans alan şifreli bir tweet yayınladı.

Tesla ve SpaceX CEO’su tweet’inde ‘Bitcoin * benim güvenli sözüm * değil. * cümlesini kurdu. Ve Bitcoin endüstrisi, Musk’ın aniden Bitcoin ile tekrar konuşmaya başlamasını neyin tetiklediği üzerine yorumlar yapmaya başladı.


Teknoloji girişimcisi daha önce Twitter ve başka yerlerde Bitcoin ve diğer kripto paralardan bahsetmişti. Geçen Nisan sonunda, sadece ‘Ethereum’ kelimesini yayınladı. Bunun üzerine Ekim ayında Vitalik Buterin’den Ethereum Devcon etkinliğine davet aldı, ancak Musk katılmadı.

Benzer şekilde, geçen yılın başlarında ARK Invest’den Tasha Keeney ile yaptığı röportajda Musk, 0.25 BTC’ye sahip olduğunu doğruladı. Ayrıca, diğer bazı dijital varlıkların “biraz değer taşıyabileceğini” yorumlamadan önce kripto para tasarımını “oldukça parlak” bulduğunu söyledi.

Bugünün ilgi çekici tweet’inin kripto para ile ilgili olması diğer büyük yayınlara göre çok dikkat çekti. Yazma sırasında 43.000 defadan fazla retweetlendi ve 48.700’den fazla kullanıcı tarafından beğenildi.

Önceki günlerde olduğu gibi, Cuma günkü kripto parayla ilgili tweet birçok endüstri katılımcısını heyecanlandırdı. Podcaster Peter McCormack, Musk’ı “What Bitcoin Did” şovuna çıkmayı davet etti. Bu arada, Ethereum geliştiricisi Anthony Sassano (@ sassal0x), girişimcinin Ethereum hakkındaki görüşlerini daha da ileriye götürmeye çalıştı. Diğerleri, Bitcoin SV’nin Bitcoin’den (BTC) daha fazla benimseme göreceğini savunan birkaç kullanıcıyla en sevdikleri kripto paraları girişimciye verme fırsatını kullandı.

Musk’ın şifreli kripto para mesajları, önceki paylaşımlardan dolayı belki de sektör katılımcılarını aşırı heyecanlandırdı. Sadece “200k” adlı bir tweet okuması, bazıları tarafından çılgınca yükselen bir Bitcoin fiyat tahmini olarak yorumlandı.

beincrypto


Buraya tıklayarak Binance borsasında yüzde 15 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açabilirsiniz!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler, tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapıyor olduğunuz yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım, nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bitcoin yeniden 18.000 doları kazanırken XRP, Spark snapshot sonrası düşüşte

10 Ocak 2020: Kripto para piyasaları Avrupa seansına nasıl başladı?

Telegram

Telegram TON lansman tarihine doğru zorlu yolda ilerliyor