in ,

E-ticaret devi Shopify, kripto para ödemelerini kabul etmeye başlıyor!

Shopify kripto para ödemelerini kabul etmeye başlıyor.
Shopify kripto para ödemelerini kabul etmeye başlıyor.

Kanadalı e-ticaret devi Shopify, ödeme işlemcisi CoinPayments ile stratejik bir ortaklığa imza attı. İş birliği neticesinde şirket bundan sonra kripto para ödemelerini kabul edecek.

Shopify kripto para ve Blockchain endüstrisinde adından söz ettiriyor

Şubat ayında, Facebook’un Mark Zuckerberg liderliğindeki hevesle beklenen Libra projesi ile güçlerini birleştiren Shopify, daha önce tedarik zincirindeki sahte ürünlerden kurtulmak için Blockchain potansiyelinden yararlanmaya karar verdiğini duyurmuştu.

Şirket son olarak, geçen yılki başarılı beta testlerinin ardından CoinPayments ile bir ortaklık kurduğunu açıkladı.

1800 çeşit kripto para birimiyle ödeme yapılabiliyor

Kripto parayla ödeme yapmak isteyen müşteriler, Shopify web sitesinde bulunan CoinPayments seçeneğini görebiliyor. Ayrıca CoinPayments tarafından entegre edilen 1800’den fazla kripto para birimi arasından seçim yapılabiliyor.

Alım/satım yapan tüccarlar ise başka herhangi bir üçüncü taraf işlemci veya banka kullanmadan daha hızlı ödemeler alabilecek ve sınır ötesi işlemler yapabilecek.

İki şirket için bir kazan-kazan iş birliği

Basın açıklamasında CEO Jason Butcher, Shopify ile kurdukları ortaklıkla birlikte şirketin varlığını küresel olarak genişletmeyi ve kripto para birimleri ödemelerinde çok ihtiyaç duyulan desteği vermeyi umduklarını belirtti.

2019’da başlayan beta deneme hakkında yorum yapan Butcher, testin tüm Shopify müşterileriyle kapsamlı bir performans, birlikte çalışabilirlik ve uyumluluk kontrolü içerdiğini söyledi. Yetkili, ayrıca güvenlik koşullarından emin olmak için çalıştıklarını da sözlerine ekledi.

Bu iş birliği her iki firma için de bir kazan-kazan durumu olarak nitelendiriliyor. Shopify’ın tüccar tabanını genişletme vizyonu ve kripto para birimi ödemelerini güçlendirme misyonunun müthiş bir birleşime yol açtığı ifade ediliyor.

cryptopolitan

Golden cross Bitcoin fiyatını yükseltmeyebilir: 3 sebebi var


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0
Ripple neden bu kadar popüler? 4 temel sebep

Ripple neden bu kadar popüler? 4 temel sebep

İki uzman analistten Ripple (XRP) yatırımcılarına çok kritik uyarılar!

İki uzman analistten Ripple (XRP) yatırımcılarına çok kritik uyarılar!