in

Dijital yuan lansmanı öncesinde Çin kripto para sektörüne baskı yapıyor

G20 Zirvesi'nde Çin Başbakanı'ndan önemli dijital para açıklamaları geldi
G20 Zirvesi'nde Çin Başbakanı'ndan önemli dijital para açıklamaları geldi

Çinli yetkililer, dijital yuan lansmanı öncesinde özel kripto para birimi sektörüne baskı yapıyor. Popüler Çinli kripto para gazetecisi Colin Wu, yerel kripto para borsası TokenBetter kullanıcılarının paralarını geri alamayacağını bildirdi. Borsa, Sichuan eyaletinde polis tarafından yürütülen soruşturmalar sırasında çekim işlemlerini engelledi.

TokenBetter kullanıcıları dolandırıcılıktan şüphe ediyor

TokenBetter’den para çekme işlemleri, sorumlu kişi 16 Ekim’den beri soruşturma altında olduğundan yaklaşık bir aydır yapılamıyor. Kripto borsa web sitesine erişilemezken, sosyal medyadaki etkinlik de 15 Ekim’de durduruldu. Borsa herhangi bir açıklama yapamadığı ve müşterilerle tüm iletişimi durdurduğu için kripto topluluğu üyelerinden %20’si dolandırıcılıktan şüpheleniyor.


TokenBetter, Çinli yetkililerin kripto para birimi borsalarına yönelik agresif yaklaşımının ilk kurbanı değil. OKEx, özel anahtar sahibinin kolluk kuvvetleriyle çalıştığını gerekçe göstererek 16 Ekim’de para çekme işlemlerini askıya almıştı.

Çin kripto para sektörüne baskı uyguluyor

Çinli yetkililer, dijital yuan lansmanı öncesinde kripto para birimi endüstrisine yönelik bir dizi katı önlem uyguluyor.

Merkez bankası, yeni taslakta yuana sabitlenmiş dijital tokenlerin yasaklanmasını önerdi. PBoC, yeni yasa taslağı hakkında halktan geri bildirim isteyen bir bildiri yayımladı. Vatandaşların taslak değişikliklerle ilgili geri bildirimlerini sunmak için 23 Kasım’a kadar süreleri var.

coinnounce


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bayern Münih blockchain tabanlı fantezi futbol trendine katılıyor

Bayern Münih blockchain tabanlı fantezi futbol trendine katılıyor

Dolar analizi: Bugün 8,40’a çıkan dolar-TL tekrar 8,20’ye geriledi, sırada ne var?

Dolar analizi: Bugün 8,40’a çıkan dolar/TL tekrar 8,20’ye geriledi, sırada ne var?