in , , ,

Chainlink tüm zamanların rekorunu kırdı ama Link satış sinyali veriyor

İki haftada yüzde 30 düşen Chainlink fiyatı için sırada ne var? 17 Eylül analizi
İki haftada yüzde 30 düşen Chainlink fiyatı için sırada ne var? 17 Eylül analizi

Chainlink bugün yine tüm zamanların rekorunu tazeledi ve 10.70 cent’in üstünü gördü. Bugün çoğu kripto paralar değer kaybederken LINK/USD paritesi değer kazanmaya devam etti. Mart krizinden beri Chainlink sürekli değer kazanıyor ancak bu değer artışının illaki bir sınırı olacak ve Link fiyatlarında bazı göster satış sinyali veriyor.


Link satış sinyali veriyor!

Aşağıdaki grafikte 2020 yılında Link/USD paritesinde yaşanan hızlı değişimi görüyoruz. Link, 2020’nin ilk gününe nazaran neredeyse 6 kat kazandırdı.

Yukarıdaki grafikte Link işlem hacmindeki düşüş dikkat çekiyor. Düşen işlem hacmi nedeniyle Link/USD paritesinde düzeltme yaşanabilir.

Link’te satış sinyali veren diğer gösterge ise TD dizisi verileri. Yeşil mumlardaki hareketin dizilimini takip eden TD dizisi, 9’uncu yeşil mumdan sonra satış sinyali geliyor.

Santimen’in Chainlink aktif adres sayısı ile fiyatları arasındaki ilişkiyi inceledi. Bu analiz Link/USD fiyatlarında düzeltmeye işaret ediyor. Aktif adres sayısında zirve değerleri dikkate aldığımızda düşüş trendi göze çarpıyor. Aktif adres sayısını Chainlink talebinin göstergesi olarak düşünürsek adres sayısında azalan trendi fiyatlarda düzeltme sinyali olarak okuyabiliriz.

Chainlink’te başka bir güçlü düzeltme sinyalini RSI değerlerinde gözlemliyoruz. Haftalık fiyatlardan elde edilen RSI değerleri, aşırı alım bölgesini ihlal ediyor. Haftalık RSI değerleri en son 2019 yılında ihlal etti. Bu tarihte Link/USD paritesi 4.5 dolardan 1.5 dolara kadar geriledi. RSI, Haziran 2019’da 92’ye kadar çıkmıştır. Yazının kaleme alındığı saatte RSI değerleri 86 civarında.

cryptobriefing.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

19 Eylül Ripple fiyat analizi: XRP için beklenen seviyeler ve önemli noktalar

Ripple ortağı Wirex, ABD’den ilk lisansını aldı

Bitcoin’i yasaklıyor ama Rusya kripto paralardan vazgeçemiyor!

Bitcoin’i yasaklıyor ama Rusya kripto paralardan vazgeçemiyor!