in ,

Cardano kurucusu Hoskinson, güncelleme sonrası beklentilerle ilgili neler söyledi?

Cardano kurucusu Hoskinson güncelleme sonrası beklentilerle ilgili neler söyledi?
Cardano kurucusu Hoskinson güncelleme sonrası beklentilerle ilgili neler söyledi?

Kripto Para Haber – Charles Hoskinson, Cardano için baskın bir yönlendirici olmadığı gibi baskın blockchain sisteme olmayacağını da söyledi. Tamamen birlikte çalışabilir blockchain interneti olacağını düşünüyor. Cardano, DeFi özelliklerine sahip daha küçük, daha hızlı ağlar olan “Ethereum katili” olarak adlandırılıyor.

Cardano ağı, önemli bir güncellemenin ardından merkezi olmayan finans uygulamalarına ev sahipliği yapabilecek gelen güncellemeyle birlikte daha büyük ağ sistemi olan Ethereum ile rekabetini körükledi.


Ancak kurucu Charles Hoskinson, Cardano gibi “Ethereum katilli” olarak anılan ağların gelecek yıllarda herhangi bir blockchain baskısı olacağına inanmıyor. İnternetin günlük yaşamın parçası haline gelmesiyle birlikte tüketiciler de bağlantıyı mümkün kılan bazı önemli donanım parçalarını hangi üreticinin yaptığını sorgulamayı bıraktı.

Hoskinson şöyle bir benzetme yaptı:

Bu bir Samsung yönlendirici mi bu bir Apple yönlendirici mi diye sormuyorsunuz.

Hoskinson, Insider’a kısa bir süre önce verdiği röportajda umudunun Cardano’nun altyapı, Ethereumun altyapı, Bitcoin’in altyapı olduğu sektörün var olması.

Elbette rekabet ediyoruz ve işletmeler, hükümetler ve bunları önemseyen insanlar onlarla ilgilenecek. Ama günün sonunda, eğer herkes için işe yarayacaksa, o ‘wi-fi’ye sahip olmalıyız. Sadece telefonunuzda çalışır ve sadece bir işlem ayarlayabilir, şeyler arasında sorunsuz bir şekilde hareket edebilirsiniz

Cardano ağının pazar günü gerçekleşen Alonzo yükseltme serisindeki sonuncusu, blockchain akıllı sözleşmeler gibi uygulamaları çalıştırmasının veya örneğin değiştirilemez tokenler olarak bilinen dijital tahsil edilebilir tokenleri barındırmasının artık mümkün olduğu anlamına geliyor.

Hoskinson’un birkaç yıl önce Vitalik Buterin ve diğer birkaç kişiyle birlikte kurduğu ağ olan Ethereum, sektörde birinci katman protokolü olarak bilinen özelliklere sahip en büyük ağ olarak yer alıyor.

Cardano, Solana ve AVAX, son haftalarda Ethereum’un liderliğine göz diken güncellemelerle gündeme geldi. Bu tokenlerin fiyatları da yükseltmelere yanıt vererek fiyat artışı yaşadı. Ancak Hoskinson, rekabet ve hakimiyetten daha az ve birlikte çalışan blockchainlerin önemini vurguladı.

Hoskinson,

Muhtemelen olacak olan, blockchain internetinde yaşayacağız.

Şu anda, çeşitli blockchainler henüz birbirine bağlanamıyor. Ancak Polkadot gibi sıfır katman protokolleri sayesinde bu birlikte çalışabilirlik gerçek olacağını ifade etti.

markets.businessinsider

 


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

14 Eylül Avax Analizi: Avax kritik desteğine tutunabilecek mi? Kısa vadede hedef neresi?

14 Eylül Avax Analizi: Avax kritik desteğine tutunabilecek mi? Kısa vadede hedef neresi?

Dogecoin ve Shiba Inu ticaret hacmi patladı! Fiyatında artış olacak mı?

Dogecoin ve Shiba Inu ticaret hacmi patladı! Fiyatında artış olacak mı?