in , ,

Cardano Alonzo güncellemesi sonrası: Ağdaki akıllı sözleşmelerde son durum

Cardano Alonzo güncellemesi sonrası: Ağdaki akıllı sözleşmelerde son durum
Cardano Alonzo güncellemesi sonrası: Ağdaki akıllı sözleşmelerde son durum

Kripto Para Haber – Güncellemeden 24 saat sonra, Cardano ağında halihazırda çalışan 100’den fazla akıllı sözleşme bulunuyor.

Dünyanın en büyük üçüncü blok zinciri, akıllı sözleşmeler teknolojisini ağa getiren Alonzo yükseltmesini tamamladı. Teknolojinin uygulanması, Cardano’nun (ADA) çok çeşitli finansal uygulamalar oluşturmasına yardımcı olacak. Cardano, öngörülebilir işlem maliyetlerini kullanarak blok zinciri için rekabetin ana sorunlarını çözmeyi planlıyor.


Güncellemeden sonra geliştiriciler, blok zincirinin yeteneklerini en üst düzeyde kullanacak uygulamalar oluşturabilecekler. Anıtsal güncelleme, Cardano’nun finansal sistemini başka bir düzeye taşıyacak ve onu finansal ve çevresel maliyetleri azaltan küresel bir finansal sistem olmaya daha da yakınlaştıracak. Cardano ağı, ilk 24 saatte, piyasaya sürülmeye hazır ilk merkezi olmayan uygulamaya ek olarak 100’den fazla akıllı sözleşmeyi memnuniyetle karşıladı.

Blockchain üzerinde çalışan çoğu geliştirici, yeni tanıtılan teknolojinin bir oyun değiştirici olduğunu belirtiyor. Bu andan itibaren geliştiriciler, özel sunucularda çalışan merkezi bir uygulama ile çalışırken güvenlikten ödün vermeden blok zincir üzerinde merkezi olmayan uygulamalar oluşturabilirler.

Cardano, blockchain geliştiricilerinin sorunlarına çözüm olduğuna inanıyor

Diğer blok zincirleri, merkezi olmayan uygulamalar oluşturmak için ağ yeteneklerini zaten sunmuş olsa da, asıl sorun, öngörülemeyen işlem maliyetleri ve ağ tıkanıklığıydı. Buna ek olarak, bazı platformlar tüm ülkelerin enerji eşdeğerini kullandı. Sonuç olarak, küçük geliştiricilerin ürünlerinin sürdürülebilirliğini ve güvenliğini feda etmekten başka seçeneği yoktu.

Mevcut ve önceki güncellemeler sayesinde Cardano, bugün blockchain geliştiricilerinin karşılaştığı sorunların çoğunu çözmüş durumda. Blok zinciri, Bitcoin’den dört milyon kat daha verimli olan işlemleri doğrulamak için benzersiz bir mekanizma kullanıryor. Buna ek olarak, geleneksel blok zinciri ağlarına kıyasla önemli ölçüde daha az enerji kullanır. Bahsedilen algoritma ayrıca Cardano’nun işlem maliyetlerini tahmin etmesine ve gelecekteki uygulamaların istikrarını sağlamasına olanak tanır.

Cardano Catalyst fonuyla destekleniyor

Cardano’nun başardığı ve uyguladığı her şey, Cardano’nun arkasındaki şirket olan IOHK olmadan mümkün olmazdı. IOHK, 780.436 NFT’nin oluşturulmasına yol açan ağlarda akıllı sözleşmesiz NFT’ler gibi çözümler getiriyor. Alonzo’nun güncellemesine ek olarak şirket, bir blockchain inovasyon fonu olan Catalyst’i geliştirdi.

Catalyst, Cardano blok zincirini ve ekosistemini desteklemek için yenilikçi projelerin geliştirilmesini teşvik ediyor. Catalyst şimdiden değeri 1,5 milyar doları aşan 90 projeye fon sağladı.

IOHK CEO’su Charles Hoskinson, Alonzo yükseltmesinin sektördeki en iyi blok zincir geliştiricilerini içeren altı yıllık karmaşık geliştirme süreçlerinin doruk noktası olacağını söyledi. Şimdilik ana hedef, platformu geliştirmek ve Cardano ağına daha fazla projenin dahil olmasını sağlamak.


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

NFT işlem hacmi, Ağustos'ta ATH'ye ulaştığından bu yana düşüş yaşıyor

NFT işlem hacmi, Ağustos’ta ATH’ye ulaştığından bu yana düşüş yaşıyor

Morgan Stanley yeni kripto araştırma ekibini oluşturdu, detaylar neler?

Morgan Stanley yeni kripto araştırma ekibini oluşturdu, detaylar neler?