in ,

Bu ülkedeki mağazalar artık Bitcoin (BTC) satıyor

Bu ülkedeki mağazalar artık Bitcoin (BTC) satıyor
Bu ülkedeki mağazalar artık Bitcoin (BTC) satıyor

Litvanya kripto kullanıcıları şimdi Bitcoin (BTC)’i Narvesen mağazaları ve Lithuanian Press kioskları aracılığıyla alabilecekler.

Litvanyalı mağazalar Bitcoin (BTC) satıyor

Rapora göre, yukarıdaki mağazalar kullanıcıların çevrimiçi olarak Bitcoin satın almalarını sağlayacak kuponlar satacak. Bu mağazaları seçme kararı, ülke genelinde sahip oldukları geniş ağla ve kullanıcıların Bitcoin’lere hızlı ve kolay erişebilmeleri için nasıl faydalı olabilecekleriyle ilgilidir. İlgilenen kişiler bu Bitcoin kuponlarını nakit ya da kart kullanarak alabilecek ve bu firmaların müşterilerine daha iyi hizmet etmelerini sağlayacak.

Narvesen CEO’su Vigintas Bartaševičius, şu anda 60 Narvesen mağazası ağına sahip olduklarını açıkladı. Aynı zamanda, yeni ürün ve hizmet seçimlerini sürekli olarak genişletmeye çalışıyorlar. Kullanıcıların Euro’larını (EUR) Bitcoin’e çevirmek için bir kimlik kartına veya başka bir belgeye ihtiyaç duymaması önemlidir. Ancak, bireylerin bir e-posta adresi ve bir Bitcoin cüzdan adresi sağlaması gerekir. Kuponlar Rebiton adlı bir şirket tarafından işlenecek. Sahibi, Raimundas Aauskas, düzenlemenin hiçbir sorunu olmadığını çünkü para aklama ve sahtekarlık önleme gereklilikleriyle uyumlu olduklarını söyledi.


Bu gelişme Bitcoin’in kitlesel benimsenmesini arttıracak

Kullanıcılardan özel bilgi talep etmeyecek olmalarına rağmen, yeni düzenlemeler hizmeti önceden planladıkları şekilde değiştirebilir. Daha önce düzenleyicilerin, işletmelerin sanal para birimleri ile ilgilenen müşterilerin kimliğini kanıtlamalarını isteyeceklerini bildirdik. Düzenlemeler tüm dünyada genişliyor. Temel amaç kara para aklama ve terör finansmanı ile mücadele etmek.

Bu gelişme, ilk kez küçük dükkanlarda dijital para birimlerinin sunulması değil. Bu yılın başlarında bildirdiğimiz gibi, Paris Tabacs kullanıcıların Bitcoin’leri nakit olarak satın almalarına izin verecek. Bu girişimin ardında, Paris’in kripto-alışveriş merkezi haline gelmesini sağlayan Fransız grubu Keplerk var. CoinATMRadar tarafından sağlanan verilere göre, Bitcoin ATM’leri Litvanya’da kurulmuyor. Bu nedenle, bu girişimin yerel Bitcoin alıcıları üzerinde olumlu bir etkisi olması bekleniyor.

Usethebitcoin

En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bitcoin SegWit işlemleri fiyata rağmen büyümeye devam ediyor

Bitcoin SegWit işlemleri fiyata rağmen büyümeye devam ediyor

Kripto tarihinde bir ilk: Ethereum Bitcoin’i geçti!

Kripto tarihinde bir ilk: Ethereum Bitcoin’i geçti!