in ,

Bu hamle Bitcoin madencilerini çok sevindirecek

Bu hamle Bitcoin madencilerini çok sevindirecek
Bu hamle Bitcoin madencilerini çok sevindirecek

Kripto para madencileri, 2022’den itibaren kripto para vergilerini doldururken, elektrik maliyetlerini işletme giderleri olarak düşebilecekler.

Kripto para birimi madenciliğine dahil olan kripto yatırımcıları, 2022’de ülkenin dijital para birimi vergi rejimi başladığında önemli bir vergi indiriminin tadını çıkarabilir.


Vergiden düşülecek

Pulse News tarafından yayınlanan bir rapora göre, Güney Kore Ekonomi ve Maliye Bakanlığı Çarşamba günü, kripto madencilerinin işletme giderlerini vergi indirimi olarak bildirmeleri için bir hüküm içeren, kripto vergi yasasının ek ayrıntılarını açıkladı.

Madencilerin operasyonlarında ne kadar elektrik kullandıklarını ispat etmeleri gereken bu harcamalar, elektrik faturalarını kapsıyor.

Güney Kore büyük bir kripto madenciliği merkezi olmasa da, ülkedeki kripto para birimi madenciliği faaliyetlerinde önemli bir artış olduğuna dair raporlar mevcut. Mart ayında yerel haber kaynakları, özellikle ülkenin en popüler hava terminali olan Incheon aracılığıyla madencilik donanımı ithalatında bir artış olduğunu ortaya çıkardı.

150 $ veya daha düşük piyasa değerine sahip kripto para madenciliği donanımı, Güney Kore’de “kişisel kullanım için” kabul edilmektedir.

Güney Kore’deki PC oyun odaları için popüler bir terim olan “PC boom” ifadesi, COVID-19 kısıtlamaları kapsamında azalan müşteri sayıları nedeniyle bilgisayarlarını kripto para madenciliği yapmak için kullanılması anlamına geliyor.

Daha önce bildirildiği üzere, oyun bilgisayarlarıyla kripto madenciliği Güney Kore’de popüler hale geliyor.

Madenciler için işletme gideri kesintilerinin yanı sıra hükümet, gelen vergi rejimi hakkında da bazı açıklamalar yaptı. Güney Kore’nin kripto ticareti üzerindeki % 20 vergisi, yalnızca 2022’de kazanılan 2,5 milyon Won’un (yaklaşık 2.230 $) üzerindeki kazançlara uygulanacak.

Kripto vergi yasasına ciddi muhalefet olmasına rağmen, ülkenin maliye bakanı daha önce bu uygulamaların kaçınılmaz olduğunu belirtmişti. Bu arada, yerel bir televizyon kanalı tarafından yaptırılan yakın tarihli bir anket, ankete katılanların yarısından fazlasının kripto ticareti karlarından vergi alınmasını desteklediğini gösteriyor.

Geçtiğimiz Nisan ayında, Güney Kore’nin başbakan adayı Kim Boo-Kyum, ülkedeki kripto para birimi paydaşlarından gelen sürekli eleştiriler sebebiyle kripto vergi yasasını incelemeye söz verdi.

cointelegraph

Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ethereum, kısa vadede 3200 - 3500 dolar arasını geri alabilir

Open Ocean Protocol popüler altcoin’i entegre ediyor

İngiltere Merkez Bankası Başkanı'ndan çok konuşulacak kripto para açıklaması!

İngiltere Merkez Bankası Başkanı’ndan çok konuşulacak kripto para açıklaması!