in , ,

Boks efsanesi Mike Tyson, BTC ve ETH rekabetini tekrar gündeme getirdi

Hangi ünlüler kripto para yatırımı yaptı, ne kadar kâr ettiler? Bitcoin'den nasıl kâr edilir?
Hangi ünlüler kripto para yatırımı yaptı, ne kadar kâr ettiler? Bitcoin'den nasıl kâr edilir?

Kripto Para Haber – Boks efsanesi Mike Tyson dün gece, en büyük kripto para olan Bitcoin ve ikinci en büyük kripto olan Ethereum ile ilgili Twitter üzerinden takipçilerine soru sordu. Bir gecede kripto paralara ve NFT pazarına hayranı haline gelen Tyson, bu sefer takipçilerine “Hangisini tercih edersiniz, BTC veya ETH?” diye sorarak bütün dikkatleri üstüne çekti.

Mike Tyson yönelttiği soruya verilen cevaplar dikkat çekti!

En iyi iki kripto paranın ne olduğu hakkında uzun zamandır tartışmalar devam ediyor. Her iki coinin de birbirlerinden farklı üstün yönlere sahip olduğu bir gerçek. Tyson’ın, yönelttiği soruya önemli isimler yanıt verdi. Bu isimlerden biri ise MicroStrategy CEO’su Micheal Saylor. Saylor, tweet’e cevap olarak şunları söyledi:

“Mike, bu soruyu düşünmek için bin saatten fazla zaman harcadım ve sonunda Bitcoin’i seçtim. Şimdiye kadar, dijital mülkün geleceği olduğunu düşündüğüm için 2,9 milyar dolarlık BTC satın aldım.”

Saylor ayrıca, ücretsiz Bitcoin eğitimleri yayınladığını da belirtti. Takipçiler, yanıt olarak Bitcoin Cash (BCH), Ripple (XRP), DOGE ve hatta Baby DogeCoin dahil olmak üzere birçok başka kripto birimini de söyledi. Ethereum savunucuları ise ETH’nin dijital geleceğinin olduğunu söyleyerek yanıt verdi.

Bununla birlikte, COPE yaratıcısı şu yanıtı verdi:

 BTC dijital altın, ETH ise finansın geleceği, SOL finans/oyun/ticaretin geleceği.

COPE yaratıcısının ayrıca SOL ile ilgili yorumu kullanıcıların gözünden kaçmadı.

Kripto para piyasası gelişmeye devam ediyor, Tyson’ın takas edilemez coinlere (NFT’ler) geçişi buna en iyi örnek olabilir. Yakın zaman içerisinde Tether’in (USDT) Kurucu Ortağı William Quigley NFT pazarının geleceği ile ilgili şu yorumu yapmıştı:

Önümüzdeki 10 yıl içinde yenemeyen tüm tüketici ürünlerinin dijital ikizleri olacak yani NFT’leri olacak.

Bitcoin, fiyatı düşüş yaşasa bile büyük yatırımcılar tarafından önerilmeye devam ediyor. Santiment kısa süre önce, 100 ila 10.000 BTC arasında yatırım yapan cüzdanların 21 Mayıs’tan bu yana 100.000 BTC biriktirdiğini bildirdi. Bununla birlikte, Twitter CEO’su Jack Dorsey’s Square’in Bitcoin merkezli bir proje hazırladığı söyledi. Bu haber sonrasında Jack Dorsey’in Bitcoin, merkezi olmayan finans (DeFi) alanına da giriyor olabileceği konuşulmaya başlandı. DeFi platformu üzerinden şirketin ayrıca kendi Bitcoin donanım cüzdanı üzerinde çalıştığı söyleniyor.

beincrypto


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bitcoin bir ayı piyasasında mı? Şu dönemde yatırım stratejimizi nasıl belirlemeliyiz?

Bitcoin ayı piyasasında mı? Hangi veriler aksini söylüyor?

Bitcoin madenciliği eskiye göre artık %5 daha hızlı