in , ,

Blockstream yepyeni bir OTC platformu çıkarıyor: Settlenet

Blockstream yepyeni bir OTC platformu çıkarıyor: Settlenet
Blockstream yepyeni bir OTC platformu çıkarıyor: Settlenet

Blockchain firmaları Blockstream ve Digital Garage ile finansal hizmetler şirketi Tokyo Tanshi, yabancı işletmelerin Japonya’da işlerini daha kolay yürütmelerine yardımcı olmak için velayetsiz dijital varlık yerleşim platformu Settlenet’in lansmanını duyurdu.

Blockstream, Bitcoin Lightning Network ve Liquid Network gibi Bitcoin çözümleri üzerindeki çalışmaları ile tanınan Kanadalı bir Blockchain hizmetleri şirketi. Liquid, Bitcoin’i bir “yan zincir” üzerinde hareket ettirerek çalışıyor (paralel olarak çalışan ancak daha hızlı bir blok zinciri). Bu da işlemlerin sadece iki dakika içinde yerine getirilmesine olanak tanıyor.


Liquid Network üzerine kurulu olan Settlenet, lansman sırasında Blockstream’in Bitcoin’in Liquid versiyonu (L-BTC) ve Japon yenini (JPYS) temsil eden Crypto Garage tokeni arasındaki ticareti destekliyor.

Blockstream, Japon Bitcoin pazarına erişim için muazzam bir fırsat sunuyor

Geliştiricilere göre Settlenet, genellikle tezgah üstü (OTC) işlemlerle ilişkili riskleri azaltmak için atomik swaplar kullanıyor ve yasal olarak uyumlu olduğu biliiyor.

8 Haziran’da yayımlanan duyuruda şu ifadeler yer aldı:

Settlenet platformu Japonya hükûmeti tarafından kurulan bir düzenleyici sanal alan programı içinde çalışıyor ve borsalara, OTC masalarına, aracılara, varlık yöneticilerine ve dünyanın dört bir yanındaki diğer finans kuruluşlarına açık.

Geliştiriciler, bir dizi küresel OTC firması ve Japon borsa platformunun Settlenet’i kullanmak için şimdiden kaydolduğunu ifade ederken bu şirketler zikredilmedi. 

Platform, denizaşırı işletmelerin Japon pazarında daha kolay bir yer edinmesini sağlayabilir.

Japon Bitcoin pazarına girmek, ülkede yasal bir varlığın kurulmasına ilişkin yüksek maliyetler nedeniyle geleneksel olarak denizaşırı şirketler için bir zorluk oldu. Settlenet, JPYS’nin tanıtımı sayesinde işleri oldukça kolaylaştırıyor.

Gelecekte Settlenet, dolara sabitlenmiş bir stabilcoin olan Tether (USDT) ve L-CAD gibi daha fazla token ve ticaret çiftini destekleyecek.

decrypt


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kripto borsalarına taşınan BTC, 6 ayın en düşük seviyesinde

Bitcoin yeni bir fırtınaya hazırlanıyor! 9 Haziran BTC analizi

19 Ekim Cardano (ADA) ve Dogecoin (DOGE) fiyat analizi

Günün dikkat çeken altcoinleri: 9 Haziran Cardano ve Dogecoin analizi