Alman futbol kulübü kripto para şirketi olan NAGA ile ortaklığını duyurdu

HSV Blockchain şirketi ile ortaklığını açıkladı.
HSV Blockchain şirketi ile ortaklığını açıkladı.

Daha çok Hamburger SV veya HSV olarak bilinen Alman futbol kulübü Hamburger Sport-Verein e.V., 2018-2019 sezonu için NAGA isimli blockchain şirketi ile ortaklık kurdu. HSV geçtiğimiz sezon sahada fazla şans bulamamış olsa da (takım, 2017-2018 sezonundan sonra Bundesliga’nın ikinci ligine düştü) yeni iş ortaklarının servetinin bu kötü gidişi değiştireceğini düşünüyor.

HSV’nin özel ortağı olacak

Blockchain şirketi NAGA kulüp için “özel bir ortak” olarak hareket edecek ve HSV’nin ürünlerinde ağırlıklı olarak yer alacak. Firmanın adı yalnızca formada yer almayacak, aynı zamanda HSV’nin sahası Volksparkstadion’da bulunan istatistik ve skor tablosu sponsoru olacak.

NAGA: “Küresel odaklı bir blockchain şirketi.”

NAGA, Hamburg merkezli bir blockchain şirketi olmasına rağmen “küresel odaklı” olduğunu iddia etmektedir. Web siteleri, NGC’nin -NAGA Coin’in- “finansal piyasalara, sanal ürünlere ve kripto paraya yatırım yapmayı” amaçladığını ve kendilerinin “yatırım yapmak için merkezi olmayan bir kripto para birimi” olduğunu belirtiyor.

Ortaklığın her iki tarafındaki temsilcilere göre bu ortaklık pazarlama veya finansal sponsorluğun ötesine gelişen bir vizyon ile oluşturuldu. Blockchain şirketi NAGA’nın İş Geliştirme Müdürü Alexander Braune:

“Birlikte yeni hedeflere doğru ilerlemek istiyoruz. Yenilikçi bir şirket olarak tamamen ahlaki değerler içinde paylaştığımız stratejik yaklaşımımız, HSV’nin her şeye yeniden başlayarak yeni sezonun başarıyla tamamlanması için bir temel oluşturuyor. “

HSV Kıdemli Direktörü Johannes Haupt ise Braune’u destekleyecek bir açıklama yaptı:

“HSV için dinamik ve gelecek vaat eden bir sektörden yenilikçi bir ortağın kazanılmasından mutluluk duyuyoruz. Dijital iletişim üzerine odaklanarak şirketin hedeflerine uygun kapsamlı bir hizmet paketi geliştirdik ve yol boyunca heyecan verici projeler oluşturduk. Uzun vadeli işbirliğimiz süresince her iki tarafın da sadece kar elde etmekle kalmayıp, aynı zamanda birbirlerinden de öğrenebileceklerine inanıyoruz.”

Spor kulüpleri için yükselen yeni trend: Blockchain şirketleri

İngiltere Premier Ligi kulüplerinden Wolverhampton Wanderers’ın CoinDeal ile sponsorluk anlaşması imzalamasından sonra NBA’de profesyonel bir basketbol takımı olan Sacramento Kings blockchain ile ilgilendiğini açıklamıştı. Kings yakın zamanda MiningForGood adında yeni bir hayır projesi açıklamıştı. Vivek Ranadivé’nin ekibi şimdi Golden 1 Center’da (Kings’in sahası) kripto para birimi madencilik ekipmanı kuracak ve profesyonel bir spor alanında inşa edilen ilk 4. seviye veri merkezini işletecek.

NBA devi kripto para birimini benimsedi

Kings aynı zamanda Ethereum‘u benimseyerek, dünyanın kripto-para birimini benimseyen ilk profesyonel spor takımı oldu.

chepicap

Siz Ne Düşünüyorsunuz?


Binance