in ,

Bitcoin’den 141 milyon dolarlık çıkış rekoru, ne anlama geliyor?

Bitcoin için neden tehlike çanları çalıyor? Bu gelişmelere dikkat!
Bitcoin için neden tehlike çanları çalıyor? Bu gelişmelere dikkat!

Kripto Para Haber – Kurumsal yatırımcılar, geçtiğimiz hafta Bitcoin yatırım ürünlerinden 141 milyon dolarla rekor miktarda para çekti. Analitik firması CoinShares’in son raporu, kurumsal BTC yatırım ürünlerinden çıkışların artmaya devam ettiğini gösteriyor. CoinShares’in 7 Haziran Dijital Varlık Fonu Akışları Haftalık raporuna göre, kurumsal yatırımcılar Bitcoin varlıklarını azaltmaya devam ediyor ve BTC yatırım ürünleri geçtiğimiz hafta 141 milyon dolarlık rekor bir çıkış gördü.

Veriler, Mayıs ayındaki dramatik kripto piyasası çöküşünün ortasındaki yoğun kurumsal satışı takip ediyor. Kurumlar, çıkışlar geçen ayın sonuna doğru yavaşlamadan önce, 10 Mayıs ile 16 Mayıs arasında kripto ürünlerinden yaklaşık 100 milyon dolar çekti.


BTC ürünleri için ticaret hacmi de keskin bir şekilde düşüyor ve Haziran ayının ilk haftasında ticaret faaliyetinde Mayıs ayının haftalık ortalamasına kıyasla %62 düşüş görülüyor. CoinShares, BTC’ye yönelik kurumsal duyarlılığın Mayıs ayının başından bu yana düşüşe geçtiğine işaret ediyor ve hal böyle olsa da çıkışların 2021’deki girişlerin onda birinden daha azını temsil ettiğini vurguluyor:

“Çıkışlar, bu yıl görülen net girişlerin %8,3’ünü temsil ediyor ve 2018’in başlarında görülen çıkışlara göre minimum düzeyde kalıyor.”

Bitcoin’den kaçış mı?

2021’in başından bu yana, Bitcoin ürünlerine 4,2 milyar dolardan fazla sermaye aktı ve bu miktar, kripto yatırım ürünlerinde mevcut tüm sermayenin %65,9’unu temsil ediyor. BTC için azalan kurumsal talep, Ethereum için artan kurumsal iştahla tekrar çakıştı. Ether, geçen hafta 33 milyon dolarlık giriş aldıktan sonra şu anda yönetim altındaki birleşik varlıkların (AUM) %26,8’inden fazlasını temsil ediyor.

CoinShares ayrıca, yatırımcıların Ripple (XRP) ve Cardano (ADA) yatırım ürünlerine ilgi duyduklarını ve XRP’nin toplam girişlerinin 7 milyon doları – Nisan ayından bu yana en büyük haftalık girişi – ve ADA’nın girişlerinin 4,5 milyon doları etiketlediğini belirtti. CoinGecko’dan alınan verilere göre, Ether, daha geniş kripto pazarlarında en çok işlem gören, stabil olmayan kripto varlığı olarak, Bitcoin’ den statüsünü ele geçirmeye devam ediyor.

Son 24 saat içinde yaklaşık 37,4 milyar dolar değerinde Ether el değiştirdi. Bu tutar, stabilcoin Tether’in günlük 75,5 milyar dolarlık ticaretinden sonra ikinci sırada. Karşılaştırıldığında, Bitcoin 24 saatlik ticaret hacminde 32,9 milyar dolar işlem gördü.

cointelegraph


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık! Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sert düşen Bitcoin için sırada hangi seviyeler var?

Sert düşen Bitcoin için sırada hangi seviyeler var?

Bitcoin düşmanından korkutucu açıklama: Düşüş devam edecek!

Bitcoin eleştirmeninden korkutucu açıklama: “Düşüş devam edecek!”