Bitcoin’de yine hareketli bir Cuma yaşanıyor! BTC sağlam satışlar görüyor

Bitcoin fiyatı
Bitcoin ’de yine hareketli bir Cuma yaşanıyor! BTC sağlam satışlar görüyor

Güne düşüş eğilimiyle başlayan Bitcoin, sabah yaşanan düşüş dalgasının ardından akşama doğru yeni bir satış dalgası yaşıyor.  Güne 9.240 dolar fiyatından düşüşle başlayan BTC/USD paritesi, ilk seansta 9.000 dolar bandında kendine destek bulmaya çalıştı. Ancak öğleden sonraki hareketlerde düşüş daha da hızlandı.

Yazımızın yayına hazırlandığı saatlerde 8.700 dolara kadar gerileyen Bitcoin fiyatında, yüksek volatileli işlemler devam ediyor. Dakikalar içerisinde derinleşen satışlar sonrası BTC/USD paritesinin denge bulmaya çalıştığını görüyoruz. Bugünkü mevcut düşüş ise Bitcoin’in dolar karşısında şu an yüzde 5,93 oranında 547 dolar değer kaybetmesine neden oldu.

Piyasa oyuncuları bu hızlı düşüşün ardından tepki alımlarına girerse BTC/USD paritesi bugünkü tepe ve dip seviyelerine göre belirlediğimiz Fibonacci değerlerine göre 9.000 dolara doğru bir toparlanma gösterebilir.

Bitcoin fiyat düşüşünün bağlantılı olduğu bir gelişmeyle henüz karşılaşılmadı. Ancak Bitcoin düşüş hareketi ile ilgili olabilecek gelişmeleri yakında takip etmeye devam edeceğiz.


Buraya tıklayarak Binance borsasında yüzde 15 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açabilirsiniz!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler, tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapıyor olduğunuz yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım, nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir