in , , ,

Bitcoin’de son düşüş gözleri “Wyckoff Dağılım Yöntemi”ne çevirdi

BTC fiyatı
BTC fiyatı kritik noktadayken analistler Bitcoin'de 7.400 dolar kırılımına dikkat çekiyor

25 Ekim hızlı yükseliş hareketinden bu yana düşüyor. Wyckoff dağıtım yöntemine göre, fiyat “düşüş” aşamasında ve ufukta bir miktar daha aşağı yönlü hareket görünüyor.

Çin devlet başkanının 25 Ekim’deki tüm yukarı yönlü hareketinden önceki konuşmasının ardından, kripto para endüstrisi için olumlu haberler yer alıyor.

Bugün, Guangzhou kentinden bir yerel hükümet, blok zincir ile ilgili projeleri ilerletmek için 150 milyon dolarlık devlet fonu aldığını açıkladı.


https://twitter.com/DoveyWan/status/1189476112675401728

Guangzhou şehri 15 milyon dolara yakın bir nüfusa sahip. Artan olasılıkla görünen diğer yerel yönetimler de buna uyuyorsa, büyük şehirlere yönelik sübvansiyonlar büyük olasılıkla etkili olacak.

Görüldüğü üzere Çin, blok zincir benimsenmesinde ve teknolojinin gelişiminde dünya lideri olmaya kararlı. Bu bizi sonuç olarak Bitcoin fiyatının artmaya devam edip etmeyeceği sorusuna götürüyor.

Crypto trader @888velvet, Bitcoin fiyatının yükseliş trendine devam etmeden önce başka bir düşüş hareketi başlatacağına inanıyor.

https://twitter.com/888Velvet/status/1189369228987686912

Analiz, dört aşamada gerçekleşen Wyckoff dağıtım yöntemini kullanıyor:

  • Birikim
  • Yükseliş
  • Dağılım
  • Düşüş

Şu anda “düşüş” aşamasında olabilir ve bir başka aşağı doğru harekete geçmeye ayarlanmış olabiliriz.

Bitcoin fiyat hareketine yakından bakalım ve bu yöntemin geçerliliğini inceleyelim.

Mevcut Bitcoin fiyat hareketi

‘Birikim’ fazı Aralık 2018 – Nisan 2019 arasında, fiyat 3000 – 4000 dolar arasında işlem yaparken gerçekleşmiş. 24 Haziran’da BTC fiyatını 13,764 dolara çıkaran hareket “Yükseliş” aşaması olarak kabul edilebilir.

Daha sonra, “Dağılım”, 24 Eylül’deki çöküşe kadar olan aşama olarak gerçekleşti. Buna “Dağılım” deniyor, çünkü birikim aşamasında satın alan çoğu yatırımcı, bu daha yüksek fiyatlardan satıyor, bu nedenle ucuza satın alınan Bitcoin’ler pazara yeni girenlere dağıtılıyor.

24 Eylül düşüşünden bu yana, son yükselişe rağmen büyük olasılıkla “düşüş” aşamasındayız.

Bu aşamalar aşağıdaki grafikte gösterilmiştir:

Bitcoin Accumulation

Bitcoin’de dip neresi?

Önceki aşamaların uzunluğuna bağlı olarak, düşüş aşamasının en azından birkaç hafta daha sürmesi bekleniyor. Sadece 35 gündür devam ediyor. Bu, en kısa süreden bu yana önemli bir marj.

BTC, aşağı doğru hareketine devam ederse, sonu için muhtemel bir seviye hem önceki destek alanlarının hem de 0.618 Fibonacci seviyesinin birleştiği 6700 dolarlık seviyesi olabilir. Bu görünüm, 10 ila 20 haftalık hareketli ortalamalar (MA) arasındaki mevcut düşüş eğilimi ile desteklenmekte.

Bir sonraki destek seviyesi, yukarı doğru hareket eden 200 haftalık MA seviyesinde, bu da 5000 dolar civarında bulunuyor.

Bitcoin MAs

beincrypto


Buraya tıklayarak Binance borsasında yüzde 15 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açabilirsiniz!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler, tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapıyor olduğunuz yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım, nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Twitter CEO'sunun ödeme şirketinden dikkat çeken bir Bitcoin ortaklığı geldi!

Twitter CEO’su Jack Dorsey Libra’nın zora girmesinden sonra kripto para girişimi yatırımlarına geri dönüyor

Qtum 2.0

Qtum’a büyük Qtum 2.0 güncellemesi geldi