in ,

Bitcoin uzun süren suskunluğunu bozdu, Santiment’ten önemli uyarı geldi!

Bitcoin uzun süren suskunluğunu bozdu, Santiment'ten önemli uyarı geldi!
Bitcoin uzun süren suskunluğunu bozdu, Santiment'ten önemli uyarı geldi!

Kripto Para Haber – Bitcoin fiyatı yükselişe geçerken kripto para biriminin piyasa üzerindeki hakimiyeti de artıyor. En değerli dijital para birimi, şu anda tüm kripto paraların yaklaşık %48’ini oluşturuyor. Gelinen nokta, BTC’nin yaklaşık beş haftadaki en yüksek seviyesini temsil ediyor.

Bitcoin uzun süren suskunluğunu bozdu

Coinmarketcap tarafından yayımlanan en son verilere göre, Bitcoin son yedi günde yaklaşık %30 arttı. Dünyanın en büyük kripto para birimi şu anda 750 milyar doların üzerinde bir piyasa değeri ile 40.000 dolar civarında işlem görüyor.


Bitcoin, bireysel yatırımcıların talebindeki artış nedeniyle bu hafta fiyatında önemli bir artış gördü. Ancak BTC’nin kurumsal girişleri son birkaç hafta içinde yavaş kaldı.

En son Bitcoin rallisi nedeniyle kripto balina etkinliği de keskin bir şekilde arttı. Dün, önde gelen üç BTC balina hesabı, dijital borsa Coinbase’den 1 milyar doların üzerinde kripto para birimini taşıdı. Bu haftanın başlarında, önde gelen bir BTC cüzdanı ise 9.500 coin taşıdı.

Benzersiz coin sayısı zirvede

Bu hafta Bitcoin, altı haftalık en yüksek seviyesi olan yaklaşık 40.800 doların en yüksek seviyesine dokundu. BTC, Nisan 2021’deki tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 64.200 dolardan hâlâ %40’tan fazla düşüşte.

Bitcoin ağındaki genel aktivite son birkaç günde sessiz kalmasına rağmen, aktif adreslerin sayısı ve BTC’nin benzersiz token dolaşımı önemli ölçüde arttı.

Santiment ekibi şu açıklamayı yaptı:

“BTC’nin dolaşımda olan benzersiz token miktarı, Mayıs ayından bu yana görülmeyen seviyelere sıçradı. Bu, BTC’nin bu haftaya kadar devam eden durgunluğu göz önüne alındığında büyük bir gelişme. Topluluğumuzun odaklandığı en önemli fiyat göstergelerimizden biri.

Pazartesi günü, Bitcoin rallisi 1 milyar dolardan fazla kısa kripto pozisyonunu tasfiye etti. Blockchain izleme firması bybt.com tarafından yayınlanan en son verilere göre, son 24 saat içinde yaklaşık 67 milyon dolar değerinde short kripto pozisyonu tasfiye edildi. Rakam, yaklaşık 50 milyon dolar değerinde short BTC alım satım pozisyonlarının tasfiyesini içeriyor.

financemagnates


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Altcoin’e hücum: Dogecoin ve Shiba Inu ikinci çeyrekte %54 artış sağladı

Altcoin’e hücum: Dogecoin ve Shiba Inu ikinci çeyrekte yüzde 54 artış sağladı

Polygon (MATIC) kritik virajda: Satmalı mı, tutmalı mı?

Polygon (MATIC) kritik virajda: Satmalı mı, tutmalı mı?