in ,

Bitcoin kritik direncin altında: Göstergeler ne söylüyor?

Kripto para piyasalarında son durum: Son yükseliş ve mevcut manzara
Kripto para piyasalarında son durum: Son yükseliş ve mevcut manzara

Bitcoin çevresindeki iyimserlik yavaş yavaş kayboluyor. Son 24 saatteki yüzde 6,03’lük düşüş, kripto para birimini 9 bin 300 dolarlık kritik direncin altına düşürdü.

TIE’nin oluşturduğu, yatırımcıların gelecek beklentilerini ölçmek için niceliksel bir ölçüt olan 30 günlük ortalama duyarlılık puanına göre, Bitcoin’in puanı 17 Ocak’ta ulaştığı en yüksek seviyeden sonra periyodik olarak düştü.

Günlük ortalama puanı sıfırın üstünde kalmasına rağmen, duygu puanı son 10 günün toplam sekizinde negatifti. Bu tür veri setleri, kısa vadeli grafiklerde yükseliş baskısının hızını kaybettiğini gösteriyor.

Benzer bir eğilim Bitcoin’in zımni volatilite tablolarında da görülüyor.

16-22 Şubat tarihleri ​​arasındaki zımni oynaklık dönemsel olarak düştü. Sektördeki yatırımcılar, azalan zımni volatilitenin değerleme açısından bir stabilizasyon dönemine izin vereceğini ifade ettiler. Bununla birlikte, zımni volatilite, aşağıdaki grafikte görüldüğü gibi, son birkaç gündür bir artışa sahne oldu. Yani fiyat istikrarı kısa vadede görülmeyebilir, oynak bir dönemden geçebiliriz.

Bitcoin için Boğa Duyarlılığı grafiği de benzer bir düşüşe işaret etti. 24 Şubat’taki hayli yüksek seviyeden sonra son 48 saat içinde trend büyük ölçüde değişti ve pazar düşüş eğilimi sergiledi.

Bitcoin’in 2020’nin büyük bir kısmında yükselişte olduğu göz önüne alındığında, bu düzeltmeler sağlıklı kabul edilebilir.

ambcrypto


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Buraya tıklayarak Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açabilirsiniz!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şubat ve Haziran grafikleri arasında büyük benzerlik: "Bitcoin çökebilir!"

Bitcoin 9 bin 200 doların altında: BTC hâlâ güvenli varlık mı?

MoneyGram, bugüne dek sattıkları toplam XRP miktarını açıkladı

MoneyGram, geçen yıl Ripple’dan ne kadar kazandı?